SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Opera 64 do pobrania. Co nowego? (wideo)

Opera Software udostępniła nową wersję przeglądarki internetowej Opera dla komputerów z systemem Windows, macOS i Linux.

Article

Do przeglądarki Opera 64 dodano nową funkcję blokowania skryptów śledzących, która przyspiesza przeglądanie stron internetowych o prawie 20 proc. Uzupełnia obecne już w Operze funkcje zwiększające prywatność, w tym blokowanie reklam i bezpłatną, nieograniczoną sieć VPN.

Nowe narzędzie blokujące skrypty śledzące można włączyć w menu głównym Opery "Łatwa konfiguracja" lub w "Ustawieniach przeglądarki". Po jego uruchomieniu na pasku adresowym pojawia się ikona, w której można sprawdzić liczbę blokowanych skryptów śledzących oraz zarządzać tą funkcją dla poszczególnych witryn.

Nowy moduł blokujący skrypty śledzące opiera się na liście "EasyPrivacy Tracking Protection List". Działa on podobnie do wbudowanej w Operę funkcji blokowania reklam, opierając się na liście znanych skryptów śledzących i blokując je. Jak zapewniają twórcy przeglądarki, nowa funkcjonalność może w połączeniu z dostępną już w poprzednich wersjach funkcją blokowania reklam, zwiększyć prędkość ładowania stron do 23 proc.

Zarówno funkcja blokowania skryptów śledzących, jak i blokowanie reklam mogą zostać uruchomione według uznania użytkownika. Można je również wyłączyć na dowolnej stronie internetowej, kiedy jest to warunkiem aby uzyskać dostęp do jej treści.

W nowej wersji Opery wprowadzono również ulepszenia do narzędzia "Zdjęcie", które jest dostępne z ikony aparatu po prawej stronie paska adresowego i pozwala wykonać zrzut ekranu dowolnej strony internetowej w całości lub kopiować i edytować jej fragmenty - bezpośrednio z przeglądarki, bez konieczności szukania pliku na dysku komputera.

Teraz "Zdjęcie" zyskało nowe funkcje. Po kliknięciu (lub aktywacji za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl + Shift + 2) można zapisać witrynę bezpośrednio w pliku PDF lub przechwycić całą stronę. Możliwe staje się także wykrojenie części strony internetowej, przechwycenie jej, a następnie dostosowanie. Twórcy Opery ulepszyli także funkcję rozmycia i narzędzie do rysowania. To ostatnie wykrywa rysowane linie i sprawia, że są gładsze. "Zdjęcie" wykrywa również zamiar narysowania okręgu, trójkąta lub prostokąta.

Narzędzie "Zdjęcie" umożliwia teraz także dodawanie tekstu w trzech czcionkach, w tym znanej z memów "Impact". Możliwe jest również wyróżnianie elementów za pomocą funkcji zakreślacza oraz dodawanie selfie lub jednej z nowych emotikonek.

 

Przeglądarka internetowa Opera 64 jest dostępna do pobrania tutaj.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Opera 64 do pobrania. Co nowego? (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl