SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Opera GX na macOS do pobrania

Opera Software wprowadza przeglądarkę gamingową Opera GX w wersji na system macOS. Firma przeprowadziła też badanie, z którego wynika, że prawie połowa graczy z Polski napotyka problemy techniczne podczas grania.

Article

Opera GX posiada zestaw ograniczników, w tym ogranicznik przepustowości sieci, a także ograniczniki CPU i RAM. Zapobiegają one nadmiernemu wykorzystaniu zasobów przez przeglądarkę. W praktyce oznacza to, że urządzenie nie zużywa niepotrzebnie zasobów, które pozostają wolne do grania.

Ograniczniki sieciowe Opery GX pozwalają zmniejszyć przepustowość sieci wykorzystywaną przez przeglądarkę podczas transmisji lub wyświetlania rozgrywki, dzięki czemu gra pozostaje płynna. Specjalna funkcja integracji z Twitch z pozycji paska bocznego pozwala każdemu graczowi śledzić ulubionych streamerów, a funkcja video pop out umożliwia oglądanie filmów na YouTubie i innych nagrań w trakcie grania w grę.

Opera GX posiada dedykowany Kącik GX, czyli miejsce przeznaczone na aktualności ze świata gier, informacje o zbliżających się premierach, a także oferty i promocje dostępne w sieci.

Operę GX wyposażono także w spersonalizowany interfejs użytkownika, który pozwala graczom dostosować przeglądarkę poprzez wybór koloru, który pasuje do ich gustu i ustawień gry. Najnowsza wersja przeglądarki dla systemu Windows i Mac posiada też zestaw nowych, specjalnie zaprojektowanych tapet.

Opera GX jest dostępna w trybie wczesnego dostępu, co oznacza, że trwają pracę nad jej ostatecznym kształtem, który zależy od opinii i uwag użytkowników. Przeglądarka jest dostępna do pobrania w wersji dla systemu Mac i Windows na stronie www.opera.com/gx.

Wyniki badania przeprowadzonego przez Operę na reprezentatywnej grupie graczy z Polski wskazują, że 3% respondentów gra w gry komputerowe na urządzeniach z systemem operacyjnym macOS, a 96% korzysta z urządzeń z systemem Windows.

Prawie 40% graczy z Polski napotyka problemy techniczne podczas grania. 27% napotyka problemy z siecią, 26% ma kłopoty z pamięcią RAM, a 14% doświadcza problemów z procesorem CPU.

Gracze z Polski przeznaczają na granie średnio 1-2 godz. dziennie, przy czym gracze poniżej 24. roku życia grają na co dzień ponad 2 godz. Mężczyźni grają dłużej niż kobiety: 48% badanych mężczyzn i 27% kobiet deklaruje, że gra więcej niż 2 godz. dziennie.

Kobiety i mężczyźni lubią także inne rodzaje gier: wśród ulubionych gier większość mężczyzn wskazuje na pierwszym miejscu strzelanki pierwszoosobowe, a dalej gry fabularne i sportowe gry symulacyjne. Kobiety w pierwszej kolejności również wybierają strzelanki, na drugim - gry RPG, a na trzecim - symulacje. Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni częściej próbują różnych gier, podczas gdy kobiety lubią grać w gry pamięciowe i logiczne.

72% respondentów ogląda gry na YouTubie, 24% w serwisie Twitch, natomiast 7% wybiera Mixer, przy czym część korzysta w wielu serwisów.

7% polskich graczy zwykle codziennie wypróbowuje nową grę, a 56% - dwa razy w miesiącu lub rzadziej. Najpopularniejszą grą wśród kobiet jest obecnie Minecraft, a wśród mężczyzn Fifa. Zaraz za nimi plasują się League of Legends, Counterstrike Global Offensive, Fortnite, DOTA i World of Warcraft.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Opera GX na macOS do pobrania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl