SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Opera z nową przeglądarką Reborn 3. Portfel kryptowalut, obsługa internetu 3.0 i ulepszony VPN

Firma Opera Software wprowadziła nową wersję swojej przeglądarki nazwaną Reborn 3. W programie pojawiło się kilka nowości, wśród nich wbudowany portfel do obsługi kryptowalut, dostosowanie przeglądarki do internetu kolejnej generacji, a także możliwość korzystania w nieograniczony sposób z technologii VPN.

Article

Kolejna rozwojowa wersja Opery nosi oznaczenie 60.0.3255.27, jednak producent postanowił nadać jej oddzielną nazwę – Reborn 3, co ma podkreślać nowy charakter przeglądarki ze względu na wprowadzone w niej rozwiązania.

Jedną z nowości w Reborn ma być dostosowanie tej przeglądarki do standardów internetu 3.0, czyli sieci przyszłej generacji której istotnym elementem będą takie technologie jak blockchain. Jak zapewnia producent użytkownicy nowej Opery mogą wpisać adres aplikacji Web 3 w pasek adresu przeglądarki i bez przeszkód korzystać z internetu nowej generacji.

Portfel kryptowalut

Nowym rozwiązaniem jest też wbudowany w przeglądarkę portfel kryptowalut. Zgodnie z zapowiedzią platforma ta w Operze na komputery synchronizuje się z portfelem w mobilnej Operze na Androida. Dzięki temu użytkownik ma stałą kontrolę nad kluczami do swojego portfela, które nigdy nie opuszczają jego smartfona. W praktyce wygląda to tak, że gdy nastąpi konieczność identyfikacji na stronie w internecie 3.0 lub autoryzacji transakcji, użytkownik otrzyma powiadomienie na swój smartfon. Autoryzacja transakcji odbywa się w taki sam sposób, w jaki użytkownik odblokowuje swój telefon – za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy lub poprzez odczyt odcisku palca.

Zgodnie z planem funkcja portfela kryptowalut zostanie wkrótce wprowadzona także do przeglądarki Opera Touch na iOS. Jest ona już dostępna w Operze na Androida.

Szybsza usługa VPN

We wcześniejszych wersjach Opery pojawiła się już obsługa platformy VPN pozwalającej zwiększyć prywatność i bezpieczeństwo w internecie. Producent zapewnia, że w Reborn 3 obsługa i funkcjonowanie VPN zostały ulepszone.

Jest to usługa typu no log, co oznacza, że serwery VPN nie logują i nie przechowują żadnych danych dotyczących aktywności użytkowników.

Nowa Opera to także dwa motywy: jasny i ciemny. Jak wyjaśnia producent zostały one zainspirowane techniką fotografii high- i low-key, tzw. wysokiej i niskiej tonacji, która minimalizuje lub maksymalizuje ilość światła na zdjęciu, przy jednoczesnym zachowaniu kontrastu. Zależnie od nastroju, otoczenia lub treści użytkownik może zdecydować jaką oprawę wybierze dla witryny.

Według danych StatCounter w lutym 2019 r. w Polsce przeglądarka Opera miała udziały w rynku na poziomie 3,93 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Opera z nową przeglądarką Reborn 3. Portfel kryptowalut, obsługa internetu 3.0 i ulepszony VPN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl