SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange i T-Mobile przedłużają rozmowy w sprawie sieci światłowodowej

T-Mobile Polska i Orange Polska przedłużyły termin zakończenia negocjacji w sprawie udzielenia przez Orange konkurentowi dostępu do infrastruktury światłowodowej. Na razie nie podano nowego terminu sfinalizowania rozmów.

 

Article

Negocjacje pomiędzy Orange Polska i T-Mobile Polska rozpoczęły się w grudniu ub.r. Dotyczyły one udostępnienia T-Mobile Polska przez Orange sieci światłowodowej służącej do internetu szerokopasmowego na obszarach nieregulowanych.

- W ramach potencjalnej współpracy Orange Polska może zaoferować hurtowy dostęp szerokopasmowy do infrastruktury światłowodowej dla klientów T-Mobile zamieszkałych w budynkach wielorodzinnych (bez prawa dalszej odsprzedaży hurtowej) na obszarach nieregulowanych - informował wówczas Orange w komunikacie giełdowym.

W ramach wstępnych założeń T-Mobile miał przekazywać Orange trzy rodzaje opłat: wstępną za dostęp do budynków wielorodzinnych zamieszkałych przez klientów indywidualnych, miesięczną za dostęp szerokopasmowy za każdego aktywnego klienta oraz instalacyjną za przyłączenie każdego łącza szerokopasmowego.

Rozpoczynając rozmowy obaj partnerzy wyznaczyli koniec negocjacji na 30 czerwca br. W maju br. podczas konferencji prasowej Andreas Maierhofer, szef T-Mobile Polska potwierdził, że rozmowy z Orange trwają, jednak nie potwierdził jednoznacznie że zostaną sfinalizowane z końcem czerwca.

Teraz okazuje się, że negocjacje potrwają dłużej niż zakładano, o czym Orange Polska poinformował w komunikacie dla inwestorów.  

- Negocjacje z T-Mobile Polska w kwestii dostępu do sieci światłowodowej Orange Polska, o których Spółka informowała raportem bieżącym z dnia 20 grudnia 2017, są w toku i będą kontynuowane po 30 czerwca 2018 r. wskazanym w raporcie jako planowana data zakończenia negocjacji. Wyniki tych negocjacji zostaną przedstawione w osobnym raporcie bieżącym po ich zakończeniu – zapowiedział Orange.

Nowego terminu zakończenia rozmów nie wyznaczono. Według nieoficjalnych informacji T-Mobile Polska niezależnie od negocjacji z Orange próbuje porozumieć się także z innymi parterami w sprawie dostępu do ich sieci światłowodowych.

W I kwartale 2018 roku Orange Polska wypracował 674 mln zł zysku EBITDA. Przychody grupy wyniosły 2,71 mld zł i były niższe o 1,8 procent niż rok wcześniej. Strata netto Orange Polska wyniosła 50 mln zł. Liczba użytkowników mobilnych po spadku osiągnęła poziom ponad 14,36 miliona.

Na koniec marca br. T-Mobile Polska miał 10,51 mln klientów, w tym 6,99 mln abonentów (294 tys. więcej niż rok wcześniej). W pierwszym kwartale operator zanotował spadek wpływów o 0,2 proc. oraz skorygowanego zysku EBITDA o 7 proc. (do czego przyczynił się głównie brak opłat za roaming w Unii Europejskiej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange i T-Mobile przedłużają rozmowy w sprawie sieci światłowodowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl