SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

920 pracowników Orange Polska do zwolnienia w 2021 roku. Podwyżki będą niższe

Orange Polska osiągnął ostateczne porozumienie ze związkami zawodowymi, które przewiduje zmiany w harmonogramie zwolnień i podwyżek. Redukcje zatrudnienia zostały przesunięte na 2021 rok i będą niższe od planowanych, zmniejszeniu ulegają także podwyżki wynagrodzeń w 2020 roku.

Article

Pierwsze wstępne porozumienie pomiędzy kierownictwem Orange Polska a związkami zawodowymi zostało uzgodnione w połowie 2020 r. Teraz firma zawarła ostateczną umowę ze stroną społeczną, która zawiera pewne zmiany w stosunku do pierwotnego planu.

Czytaj także: Orange Polska w promocji utrzymuje niższe stawki roamingu w Wielkiej Brytanii

Mniejsze zwolnienia i podwyżki

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami docelowa redukcja w Orange ma obejmować 2,1 tys. pracowników. Wcześniej jednak zakładano, że w 2020 r. nastąpią zwolnienia o 200 etatów, a w 2021 r. o 850. Teraz okazuje się, że wszystkie redukcje zostały przesunięte na 2021 r.

W umowie przewidziano, że w 2021 r. całkowita liczba likwidowanych etatów wyniesie 920, co oznacza mniejszą skalę zwolnień od zakładanej pierwotnie. Przewidywana redukcja nie obejmuje pracowników odchodzących na własne życzenie.

Porozumienie operatora ze związkami przewiduje też zmiany w wysokości podwyżek płac. Wcześniej zakładano, że zarówno w 2020, jak i 2021 r. wynagrodzenia wzrosną o 3,5 proc. Zgodnie z nowym planem w 2020 r. podwyżka wyniesie 1 proc., zaś w 2021 r. pozostanie na poziomie 3,5 proc.

Czytaj także: Klienci Orange mogą dokupić pakiety telewizyjne z poziomu dekodera 4K

W trzecim kwartale br. Orange Polska wypracował przychody w kwocie 2,8 mld złotych, po spadku o 2,7 proc. rok do roku. Zysk EBITDA wyniósł 742 mln zł po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDAaL). Liczba klientów pakietów konwergentnych wyniosła ponad 1,4 mln, a użytkowników z usług telewizyjnych - 1 mln użytkowników. Firma planuje w II kw. 2021 roku przedstawić aktualizację strategii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 920 pracowników Orange Polska do zwolnienia w 2021 roku. Podwyżki będą niższe

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ciasny Wiesiek
Tylko kto przejmie obowiazki tych 920 zwolnionych pracownikow . . ? Pewnie pozostali pracownicy dostana jeszcze wiecej pracy do ogarniecia.
odpowiedź
User
olaboga666
Tylko kto przejmie obowiazki tych 920 zwolnionych pracownikow . . ? Pewnie pozostali pracownicy dostana jeszcze wiecej pracy do ogarniecia.


Pracę przejmą automaty i roboty do których tak bardzo pali się management.
odpowiedź