SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange wprowadza nowe e-maile z fakturami

Orange Polska wprowadza nowe wzory wiadomości e-mail, w których przesyła klientom faktury elektroniczne oraz inne dokumenty rozliczeniowe typu e-billingi.

Article

W nowych e-mailach od Orange znajduje się specjalna "strefa bezpieczeństwa", która pozwala przed otwarciem załączników sprawdzić, czy wiadomość rzeczywiście pochodzi od operatora oraz czy podane w niej dane należą do odbiorcy.

„Strefa bezpieczeństwa” zawiera unikatowe dane klienta, dzięki czemu ma on zawsze otrzymać spersonalizowany e-mail. W przypadku usług mobilnych (dotyczy to także usług oferowanych pod marką nju mobile) w strefie tej podany jest indywidualny numer konta klienta, a w przypadku usług stacjonarnych - ostatnie cyfry numeru ewidencyjnego oraz nazwa firmy, bądź imię i nazwisko klienta.

Wzory nowych e-faktur Orange:Dodatkowe zabezpieczenia mają na celu ochronę klientów Orange Polska przed nasilonymi w ostatnim czasie działaniami cyberprzestępców, rozsyłających wiadomości z fałszywymi fakturami. Otwarcie takiej wiadomości może spowodować utratę wrażliwych danych (w tym haseł do systemów e-bankowości), zawirusowanie komputera, czy też przejęcie kontroli nad komputerem przez cyberprzestępców.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, czy otrzymany e-mail z e-fakturą pochodzi od Orange, operator zaleca pobranie dokumentu bezpośrednio z konta na portalu orange.pl. Dostępne są tam również m.in. informacje o kwocie do zapłaty i szczegółowe rozliczenie zrealizowanych usług.

Dołącz do dyskusji: Orange wprowadza nowe e-maile z fakturami

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marek
orange to tak już kombinuje, niech zniesie opłatę za utrzymanie łącza, dobrze że kończy mi się z nimi umowa i przechodzę na dropssa
odpowiedź
User
Paweł
Dlaczego na fakturach, są czarne pola ? Jeśli drukuje się te faktury bezsensownie traci się tusz !!! Projektant strony Orange dostał widocznie od producenta tuszu, całą nową drukarkę z zestawem tuszu . Gratuluje !
odpowiedź
User
kobieta
Na czarne pola mnie pomaga zapisanie faktury w pdf na dysk (wiem faktura już jest w pdfie). Wtedy czarne pola nie występują i można drukować.
odpowiedź