SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ordo Iuris chce sprostowania tekstu w „Newsweeku”, grozi procesem

Instytut Ordo Iuris domaga się sprostowania artykułu, który ukazał się w nowym numerze tygodnika „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska), w przeciwnym razie sprawa ma trafić do sądu. - Jeśli Ordo Iuris zwróci się z wnioskiem do Redakcji, podejmiemy decyzję w sprawie komentowania takiego wniosku - informuje portal Wirtualnemedia.pl Aleksandra Pawlicka, autorka tekstu.

Article

„Newsweek” w okładkowym tekście pt. „Ordo Rusis” Aleksandry Pawlickiej, opisuje, że Instytut Ordo Iuris ma zdobywać coraz większe wpływy nie tylko w Polsce, ale w Europie. - Są w ministerstwach, sądach, samorządach i szkołach. Stanowią zaplecze eksperckie episkopatu, kancelarii premiera i prezydenta. Ordo Iuris to siła napędowa rewolucji światopoglądowej, którą zapowiada władza - czytamy w artykule.

W odpowiedzi Instytut zażądał sprostowania. - W „Newsweeku” spiskową teorię budują niedopowiedzenia i luźne skojarzenia. Bez konkretów. Wybija się kilka jawnych kłamstw. Na czele z pomówieniem, jakoby Ordo Iuris uczestniczyło w kongresie rodzin w Moskwie w czasie inwazji na Ukrainę - napisał na Twitterze szef Ordo Iuris, mec. Jerzy Kwaśniewski.

W oficjalnym oświadczeniu Ordo Iuris czytamy, że prawnicy Instytutu wystąpili do redakcji „Newsweeka” z wnioskiem o sprostowanie. - W czasopiśmie znalazł się tekst zawierający kłamstwa na temat Fundacji. Podano tam nieprawdzie informacje m.in. dotyczące Samorządowej Karty Praw Rodzin. W razie braku reakcji, Instytut złoży pozew o sprostowanie materiału prasowego. Ordo Iuris rozważa też podjęcie dalszych kroków prawnych, w tym pozwu o ochronę dóbr osobistych - piszą przedstawiciele Instytutu.

Przypominają też, że prawnicy organizacji wytoczyli w przeszłości procesy o ochronę dóbr m.in. Agnieszce Holland, Radosławowi Sikorskiemu i Agorze. - Niestaranność tekstu przejawia się w wielokrotnych błędach w pisowni nazwiska jednej ze wspomnianych w nim osób - napisano w oświadczeniu.

- Jeśli Instytut Ordo Iuris zwróci się z wnioskiem do Redakcji Newsweeka, Redakcja podejmie decyzję w sprawie ewentualnego komentowania takiego wniosku - przekazała redakcji portalu Wirtualnemedia.pl Aleksandra Pawlicka.

Z danych ZKDP wynika, że w maju br. średnia sprzedaż tygodnika „Newsweek Polska” zwiększyła się o 4,48 proc. w stosunku do maja 2019 roku, do 76 559 egz.

Dołącz do dyskusji: Ordo Iuris chce sprostowania tekstu w „Newsweeku”, grozi procesem

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MagdaM
Jedynym, będącym obecnie w Niemczech w codziennym użyciu określeniem Axel Springer Verlag jest Lügenpresse.
odpowiedź
User
Grzegorz
Onet, Fakt, Newsweek, Forbes - wszyscy wiemy do kogo należą te media i czemu promują liberałów w Polsce. Szkoda na nich czasu.
odpowiedź
User
Znawca tematu
Prawda boli? Ta organizacja to niebezpieczna banda oszolomow, ktora za pomoca zmian w prawie chce narzucic swoja wizje swiata reszcie spoleczenstwa. Nie rozumiem, dlaczego jest tak wspierana przez rzadzacych. Jej celem jest odzielenie Polski od zachodnioliberalnych wartosci i zwrot w kierunku Rosji Putina.
odpowiedź