SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orlen rejestruje logo Orlen Paczka, chce uruchomić usługę we wrześniu

Pod koniec trzeciego kwartału Orlen we współpracy z Ruchem wprowadzi na rynek usługę Orlen Paczka. Kilka tygodni temu koncern wniosek do Urzędu Patentowego o zastrzeżenie tej marki - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Trwa proces zastrzegania loga Orlen Paczki Fot. Urząd patentowyTrwa proces zastrzegania loga Orlen Paczki Fot. Urząd patentowy

PKN Orlen w ostatnich miesiącach zwrócił się do Urzędu Patentowego z dwoma wnioskami o zarejestrowanie znaków towarowych. W grudniu ub. roku zawnioskował o rejestrację znaku Orlen w Ruchu, zaś 22 marca o rejestrację nazwy Orlen Paczka.

Jak wynika z opisu zgłoszenia, w tym drugim przypadku chodzi o „usługi w zakresie transportu, pakowania, przechowywania i dostarczania przesyłek i paczek do automatycznych urządzeń pocztowych; usługi kurierskie; dostarczanie przesyłek adresowych, dostarczanie towarów zamówionych korespondencyjnie oraz dostarczanie informacji o składowaniu towarów oraz o transporcie towarów”.

Prace nad Orlen Paczką wpisują się w ogłoszoną pod koniec grudnia ub.r. strategię firmy do 2030 roku. Ujęto w niej także rozwój oferty pozapaliwowej, która ma się opierać o sieć Ruchu (udziały w tej firmie koncern kupił w grudniu ub. roku). W założeniach ujęto, że PKN Orlen na bazie Ruchu rozwinie formaty sklepowo-gastronomiczne poza stacjami paliw, a także rozbuduje własną sieć punktów odbioru paczek i ofertę e-commerce.

Orlen chce dalej współpracować z Pocztą Polską

- Orlen zgodnie ze swoją strategią stawia na kompleksowość usług, rozwijając bogatą ofertę pozapaliwową. Orlen Paczka zostanie więc wprowadzona na rynek we współpracy ze spółką Ruch. Produkt ten zostanie udostępniony klientom pod koniec trzeciego kwartału tego roku - informuje portal Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Orlenu.

Umowa Orlenu z Pocztą Polską na usługi e-commerce wygasa we wrześniu br. To nie oznacza, że współpraca ustanie zupełnie. - Współpracujemy z Pocztą Polską, obecnie pracujemy nad uzgodnieniem zasad przedłużenia umowy - zaznacza firma paliwowa.

Jak informuje nas koncern, w ramach nowej usługi klienci będą mieć możliwość odbioru paczek w punktach w całym kraju, w tym na orle nowskich stacjach paliw, w kioskach Ruchu, punktach partnerskich oraz automatach paczkowych. Bezobsługowe punkty odbioru paczek mają być rozwijane w tym roku oraz w przyszłym. Będą instalowane we współpracy z partnerem przy nowych sklepach Ruchu i przy stacjach paliw. Łącznie ma to dać ok. 3 tys. punktów, wraz z już istniejącymi.

W ub.r. Ruch zanotował spadek przychodów sprzedażowych o 7,5 proc. do 1,24 mld zł, 77,34 mln zł straty operacyjnej (wobec 42,57 mln zł w 2017 roku) i aż 352,23 mln zł straty netto (rok wcześniej wyniosła ona 56,81 mln zł).

Dołącz do dyskusji: Orlen rejestruje logo Orlen Paczka, chce uruchomić usługę we wrześniu

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Tańczy, śpiewa, recytuje..Ale tak to jest jak się ma prezesa po technikum rolniczym.
odpowiedź
User
Jan
Powinni jeszcze zarejestrować Orlen Sraczka jakby im przyszło do głowy robić pigulki na rozwolnienie.
odpowiedź
User
X
Jechać z nimi 💪💪
odpowiedź