SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orły 2022: 71 filmów fabularnych, 67 dokumentów i 19 seriali walczy o nominacje

Ruszyło głosowanie członków Polskiej Akademii Filmowej, które wyłoni nominowanych do Polskich Nagród Filmowych Orły 2022. Trwa także Festiwal Orłów 2022.

Article

W tym roku odbędzie się 24. edycja Polskich Nagród Filmowych Orły. O nominacje w kategorii "Najlepszy Film" ubiega się 71 tytułów, w kategorii "Najlepszy Film Dokumentalny" - 67, a w kategorii "Najlepszy Filmowy Serial Fabularny" - 19. Listy tytułów zostały sporządzone na podstawie odpowiednio danych pochodzących z firmy boxoffice.pl, we współpracy z Krakowską Fundacją Filmową oraz we współpracy z nadawcami i producentami.

W I turze głosowania, która potrwa przez najbliższy miesiąc, nominowanych wyłoni blisko ośmiuset członków Polskiej Akademii Filmowej. W przeprowadzanym i gwarantowanym przez firmę audytorską PwC tajnym i poufnym głosowaniu wskażą oni spośród wszystkich filmów po 5 nominacji w każdej z 18 kategorii.

Zalakowane koperty z nazwiskami nominowanych zostaną publicznie otwarte 16 marca. 20 kwietnia, na spotkaniu z nominowanymi, zostanie ogłoszone nazwisko laureata Orła za osiągnięcia życia.

Orły 2022: kto kandyduje, kiedy gala?

Ze wstępną listą filmów fabularnych kandydujących do Orłów 2022 można zapoznać się tutaj, filmów dokumentalnych - tutaj, a seriali - tutaj.

Galę wręczenia 24. Polskich Nagród Filmowych Orły transmitować będzie na żywo w czasie niekodowanym stacja Canal+. Dokładny termin wydarzenia zostanie ogłoszony w połowie marca.

Trwa Festiwal Orłów 2022

Do 4 marca w warszawskim kinie Iluzjon i online w serwisie Premiery Canal+ potrwa Festiwal Orłów 2022, w którym można zobaczyć 71 filmów kandydujących w 24. edycji Polskich Nagród Filmowych. Po wieczornych pokazach organizatorzy festiwalu zaproszą widzów na blisko trzydzieści spotkań i dyskusji na żywo z twórcami polskiego kina.

Festiwal Orłów wraca do kina i tradycyjnej formuły spotkań po przerwie spowodowanej pandemią. Ze względu na ograniczoną obostrzeniami liczbę miejsc w kinie, będzie można je po raz pierwszy w historii śledzić również online, na profilu Orłów na Facebooku. Transmisje, które będą odbywały się po każdym wieczornym seansie, zostaną zrealizowane we współpracy z AMA Film Academy.

W ubiegłorocznej edycji Orłów zwyciężyła animacja "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego. Za najlepszy dokument uznano tytuł "Wieloryb z Lorino" Macieja Cuskego, a w kategorii serial nagrodzony został "Król" Jana P. Matuszyńskiego.

Dołącz do dyskusji: Orły 2022: 71 filmów fabularnych, 67 dokumentów i 19 seriali walczy o nominacje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl