SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

OSM Piątnica pod wpływem hejtu wycofuje nakaz noszenia maseczek dla nieszczepionych pracowników

Do sieci trafiło zarządzenie prezesa zarządu OSM w Piątnicy, wedle którego niezaszczepieni pracownicy firmy mają w czasie pracy nosić maseczki ochronne. W sieci zawrzało od hejtu. Firma szybko się z tego wycofała, a teraz tłumaczy: decyzję pojęliśmy o trosce o dobro załogi.

Article

W ostatnich dniach w sieci zamieszczono zarządzenie prezesa zarządu spółdzielni mleczarskiej w Piątnicy, dotyczącego środków ochronnych w dobie pandemii koronawirusa.

Według dokumentu, od 31 maja wszyscy niezaszczepieni pracownicy zakładów w Piątnicy i Ostrołęce mają nosić maseczki ochronne w pracy. W przeciwnym wypadku będą karni według regulaminu firmy. Zaszczepieni pracownicy maseczek nie muszą nosić.

zarządzenie OSM Piątnica, zdjęcie od czytelniczki WM

To wywołało gwałtowne reakcje - szybko pojawiła się fala krytycznych i hejtujących firmę komentarzy. OSM Piątnica post z treścią zarządzenia usunęła, jednak to nie powstrzymało fali hejtu - komentarze pojawiły się pod innymi postami firmy na Facebooku oraz w sekcji recenzji marki. Część komentujących zapowiada bojkot produktów marki.

"Koniec kupowania waszych produktów Piątnica! Nie wiem czy lepiej teraz inwestować w dobrych prawników czy w osoby od PR", "Ależ strzał. Prosto w kolano. Tylko pracowników żal", "Nie ma zgody na segregację ludzi!!!", "#BAN za segregację sanitarną. Wraz z całą rodziną rezygnujemy z zakupów waszych produktów" - to tylko niektóre z komentarzy, jakie można przeczytać pod postami OSM Piątnica na Facebooku.

OSM Piątnica wycofuje się z maseczek dla niezaszczepionych. "Dbamy o dobro pracowników"

Zarząd OSM Piątnica wydał w sprawie oświadczenie, z którego wynika, że firma wycofała się z obowiązku maseczek tylko dla niezaszczepionych.

"Zarządzenie nr 3/2021 dotyczące m.in. zwolnienia z obowiązku noszenia maseczek osób zaszczepionych zostało uchylone i z dniem 1 czerwca 2021 roku przywrócone zostały dotychczasowe zasady dotyczące stosowania środków ochronnych przez wszystkich pracowników. Decyzja o uchyleniu została podjęta w związku z głosami sprzeciwu ze strony niektórych pracowników Spółdzielni oraz konsumentów, których zdanie jest dla nas zawsze bardzo ważne".

Firma wyjaśnia jednak, że wydając kontrowersyjne zarządzenie, działała zgodnie z prawem. Zarządzenie " było podyktowane wyłącznie troską OSM Piątnica o zapewnienie zarówno bezpiecznych, jak i komfortowych warunków pracy naszym pracownikom" - tłumaczy się OSM Piątnica.

Oświadczenie nie uspokoiło jednak rozwścieczonych internautów. Pod komunikatem pojawiło się już ponad 1,2 tys. komentarzy. "Nie bądźcie śmieszni, osoby odpowiedzialne za to powinny podać się do dymisji, tylko tak możecie odzyskać utraconych klientów". "Dziękujemy za fałszywą troske. Ludzie mają swój rozum i potrafią sami o siebie zadbać. Zmuszanie do noszenia masek wbrew woli pracownika i segregacja sanitarna jest godna potępienia" - piszą internauci.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy jest producentem m.in. Mleka Wiejskiego, Serka Wiejskiego, serka Twój smak, a także innych produktów mlecznych - śmietan, masła, serków homogenizowanych i jogurtów.

Dołącz do dyskusji: OSM Piątnica pod wpływem hejtu wycofuje nakaz noszenia maseczek dla nieszczepionych pracowników

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grażyna
Pod wpływem hejtu?!!! To jest dopiero dziennikarska manipulacja. Hejtem jest piętnowanie niezaszczepionych i segregacja sanitarna. WSTYD Piątnico! WSTYD autorze artykułu!
43 19
odpowiedź
User
Hope
Nie wiem kim są ci hejtujący, ale z pewnością nie stanowią większości, a tylko małą i głośną grupkę idiotów i foliarzy! Dość już tego pobłażania - wprowadzić obowiązkowe szczepienia, kłuć tych idiotów w dupę i będzie spokój!
26 42
odpowiedź
User
Dany
Piątnica chciała dyskryminować niektórych pracowników. Wstyd, bo miałem dobre zdanie o tej spółdzielni. Zarząd powinien podać się do dymisji.
29 20
odpowiedź