SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uwaga na oszustów podszywających się pod Santander Bank

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa CSIRT NASK ostrzegają przed kampanią phishingową z użyciem wiadomości SMS, w których internetowi oszuści podszywają się pod Santander Bank, by wyłudzać dane uwierzytelniające - poinformował NASK w środowym komunikacie.

Jak poinformował NASK, cyberprzestępcy wysyłają potencjalnym ofiarom SMS-y zachęcające do odwiedzenia strony internetowej mającej uchodzić za domenę banku.

Ostrzeżenie przed oszustwami - SMS-y rzekomo z Santander Banku

"W minionym tygodniu zespół CSIRT (Computer Security Incident Response Team - PAP) NASK zaobserwował nową kampanię phishingową. Oszuści wysyłali SMS-y zachęcające do odwiedzenia fałszywej domeny banku Santander. Pod pretekstem dodania urządzenia jako zaufanego, użytkownik był namawiany do podania swoich danych uwierzytelniających" - napisano w komunikacie.

 

Za wskazane działanie użytkownik miał otrzymać nagrodę w wysokości 900 zł. Następnie ofiara była proszona o podanie kodu SMS w celu potwierdzenia rzekomej operacji. W rzeczywistości przekazanym kodem przestępcy autoryzowali przelew na swoje konto bankowe.

NASK jest Państwowym Instytutem Badawczym nadzorowanym przez Ministra Cyfryzacji. Prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe na rzecz bezpieczeństwa systemów sieciowych, a także nad technologiami opartymi o najnowocześniejsze rozwiązania, wykorzystujące sztuczną inteligencję i zaawansowaną analizę danych. Pełni też istotną funkcję w Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa jako jeden z trzech zespołów CSIRT najwyższego poziomu w Polsce.

Dołącz do dyskusji: Uwaga na oszustów podszywających się pod Santander Bank

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl