SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Panorama” TVP2 zmieniła sposób realizacji (wideo)

Od poniedziałku 1 lutego br. zmienił się sposób realizacji „Panoramy” TVP2. Prowadzący na początku i końcu programu pojawia się teraz na stojąco przed telebimem, a forszpan emitowany jest przed czołówką. Dodatkowo na ekranie cały czas widoczny jest zegar.

Article

Dotąd gospodarz „Panoramy”, nadawanej w TVP2 codziennie o 18.00, cały czas siedział za stołem, a program zaczynał się czołówką, po której emitowano filmową zapowiedź głównych tematów wydania (tzw. forszpan).

Od minionego poniedziałku na początku prowadzący główne wydanie serwisu stojąc przed telebimem w studiu zapowiada tematy dnia prezentowane w forszpanie, a dopiero potem pojawia się czołówka. W pozycji stojącej gospodarz „Panoramy” pojawia się też pod koniec wydania. Wtedy sprzed ekranu przedstawia gości programu „Po przecinku” nadawanego w TVP Info po serwisie TVP2.

Nowością jest też, że przez cały czas trwania programu w lewym dolnym rogu pod słowem „Panorama” i grafiką z kulą ziemską wyświetlany jest zegar.

Zmiany objęły też „Panoramę” emitowaną w TVP2 w dni powszednie o godz. 15.45.Teraz jej gospodarz siedzi przy małym stoliku, a na początku i końcu pojawia się na stojąco. Z nazwy tego wydania zniknął też człon „kraj”.  Od niedawna to wydanie prowadzi Magdalena Stankiewicz, dotąd związana z TVP Szczecin.

W styczniu br. nowym kierownikiem redakcji „Panoramy” został Piotr Lichota. W związku ze zmianami w TVP główne wydanie programu przestała prowadzić Hanna Lis, zwolniono też m.in. wydawcę Ewę Godlewską-Jeneralską i reportera Mirosława Cichego.

Przypomnijmy, że do niedawna na stojąco sprzed bimu zapowiadany był pierwszy materiał w „Wiadomościach” TVP1. Po kilku dniach od przyjścia nowej szefowej programu Marzeny Paczuskiej (objęła stanowisko 12 stycznia br.) z tego zrezygnowano - teraz gospodarz serwisu Jedynki przez całe wydanie siedzi za stołem.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w styczniu br. „Panoramę” TVP2 o 18.00 oglądało średnio 1,88 mln widzów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Panorama” TVP2 zmieniła sposób realizacji (wideo)

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
X
Znacznie lepiej niż poprzednio
19 10
odpowiedź
User
Janek
A w "Wiadomościach" siedzą. Ot, inwencja twórcza!
15 8
odpowiedź
User
Maniek
No ... To rewolucja prawdziwa !
19 8
odpowiedź
User
jan
za poprawki racjonalizatorskie kto dostanie pieniążki?:)
11 11
odpowiedź
User
dobrzynska danka
Jesli danja dobrzynska uda sie do lpg logopedy i przestanie cedzic slowa niznosnym grymasem to moze nwwer lezec pod stolem
14 9
odpowiedź