SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PAP uruchomił serwis dla dziennikarzy z treściami do darmowego wykorzystywania

W czwartek, 15 października, wystartował nowy portal Polskiej Agencji Prasowej, skierowany do dziennikarzy i wydawców. Pod adresem Pap-Mediaroom.pl publikowane są materiały, które redakcje mogą wykorzystywać bezpłatnie.

Article

Portal został zaprojektowany z myślą o potrzebach mediów, szukających inspiracji do tworzenia własnych treści, ale też tych, korzystających z gotowych materiałów multimedialnych. - Zależało nam na tym, aby dziennikarze czy blogerzy mogli znaleźć w jednym miejscu wszelkie informacje rozsyłane przez instytucje państwowe, organizacje i przedsiębiorstwa, jak również treści tworzone przez PAP w ramach projektów społecznych oraz komercyjnych – komentuje Ryszard Niżewski, dyrektor biura produktów i usług medialnych PAP.

Na portalu publikowane będą informacje prasowe organizacji i przedsiębiorstw, komunikaty instytucji państwowych i samorządowych oraz raporty spółek giełdowych i funduszy inwestycyjnych. Serwis prezentuje także materiały realizowane przez dziennikarzy Polskiej Agencji Prasowej wspólnie z partnerami, z zakresu nowych technologii, gospodarki i biznesu. Można również będzie znaleźć tam artykuły tworzone w ramach projektów finansowanych przez instytucje krajowe i międzynarodowe przez zespoły dziennikarskie z portali tematycznych PAP: Nauka w Polsce, Serwis Zdrowie i Serwis Samorządowy.

PAP MediaRoom jest odświeżonym i wzbogaconym merytorycznie następcą serwisu CentrumPrasowe.pap.pl. Nazwa Centrum Prasowe PAP – jak informuje Agencja - wykorzystywana będzie wyłącznie jako branding usług konferencyjnych PAP, realizowanych w sali konferencyjnej w siedzibie PAP przy ul. Brackiej w Warszawie, jak i w formule online – ze zdalnym udziałem dziennikarzy i prelegentów.

W ub.r. Polska Agencja Prasowa zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 4 proc. do 52,56 mln zł oraz 3,65 mln zł straty netto (wobec 2,04 mln zł straty rok wcześniej). Zmalały przychody ze sprzedaży serwisów ogólnoinformacyjnych i ekonomicznych oraz Centrum Prasowego, a wzrosły z PAP Foto, obsługi medialnej i wynajmu. Na koniec ub.r. firma zatrudniała 401 osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PAP uruchomił serwis dla dziennikarzy z treściami do darmowego wykorzystywania

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Destroyer
A będą tm wszystkie wiadomości, czy dalej niewygodne dla reżimu wydarzenia będą zbywane milczeniem ...?
odpowiedź