SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Papież: niektóre media cyfrowe miejscem toksyczności, mowy nienawiści i fake newsów

“Korzystanie z cyfrowych mediów, zwłaszcza tych społecznościowych, wywołuje wiele poważnych kwestii etycznych” - zauważył papież Franciszek. Jak ostrzegł w przesłaniu wystosowanym na światowy kongres przedstawicieli mediów katolickich w Seulu, niektóre strony stały się miejscem „toksyczności, mowy nienawiści i fake newsów”.

W opublikowanym w poniedziałek przesłaniu do uczestników obrad międzynarodowej organizacji SIGNIS, działającej w 140 krajach, Franciszek położył nacisk na konieczność przeciwdziałania kłamstwom i dezinformacji oraz rozwijania, zwłaszcza w młodych ludziach, „zmysłu krytycznego” i umiejętności „odróżniania prawdy od fałszu, dobra od zła oraz doceniania znaczenia działań na rzecz sprawiedliwości, zgody społecznej i szacunku dla naszego wspólnego domu”.

Zwracając uwagę na potrzebę czujności wobec mediów społecznościowych papież jednocześnie podkreślił ich znaczenie. „Rewolucja mediów cyfrowych w ostatnich dziesięcioleciach okazała się potężnym środkiem wspierania jedności i dialogu w naszej rodzinie ludzkiej” - zaznaczył.

Jak dodał Franciszek, podczas miesięcy lockdownu z powodu pandemii Covid-19 „widzieliśmy wyraźnie, jak media cyfrowe mogą nas zbliżyć, nie tylko poprzez rozpowszechnianie istotnych informacji, ale także poprzez przezwyciężenie samotności izolacji i, w wielu przypadkach, łączenie całych rodzin i wspólnot kościelnych na modlitwie i oddawaniu czci Bogu”.

Dołącz do dyskusji: Papież: niektóre media cyfrowe miejscem toksyczności, mowy nienawiści i fake newsów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To ja nikt inny
DAB+ i DVB-T2 są cyfrowymi mediami, o których mówi Papież? Czyli oglądanie TV Trwam w DVB-T2 "wywołuje wiele poważnych kwestii etycznych"?
odpowiedź
User
RUFI
Dla Papieża media w Rosji są prawdomówne.
odpowiedź
User
Rychoo
Bredzisz, klecho. Nienawiść i zło to instytucja, którą reprezentujesz.
odpowiedź