SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Patostreamer "Jaszczur" założył partię, planuje start w wyborach

Patostreamer Wojciech Olszański "Jaszczur" vel Aleksander Jabłonowski, przywódca Rodaków Kamratów, zarejestrował nową partię polityczną i ma plany startu w wyborach do Sejmu. Mężczyzna wyzwał w przeszłości do mordowania parlamentarzystów, publicznie wykrzykiwał "To jest kij na poselski ryj".

Partia organizacji Rodacy Kamraci, której liderem jest Olszański, w ubiegłym tygodniu pod tą nazwą została zarejestrowana przez  Sąd Okręgowy w Warszawie - podaje "Rzeczpospolita".

– Naszym zadaniem jest oczyścić nasz dom Polskę. Przed nami kupa roboty. Jesteśmy niebezpieczni, ale tylko dla wrogów polskiego interesu narodowego – mówi Wojciech Olszański

Wojciech Olszański "Jaszczur" ma na koncie wyroki sądowe

Wojciech Olszański "Jaszczur" słynie z wyjątkowo brutalnego języka i ekspresji w swoich filmach w internecie i wyrażanych wprost prorosyjskich poglądów. Głosi poglądy antyzachodnie, dyskryminujące osoby LGBT+, antysemickie i antyklerykalne. W przeszłości obrażał prezydenta, naczelnego rabina Polski, groził też dziennikarzowi TVN. Wspólnie z Marcinem Osadowskim prowadził kanał na YouTube, który został już usunięty za naruszenia zasad społeczności serwisu.

W kwietniu tego roku usłyszał przed sądem w Bydgoszczy wyroku roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności i kary grzywny. W czasie publicznej manifestacji przywódca Rodaków Kamratów wzywał m.in. do mordownia parlamentarzystów i wykrzykiwał "To jest kij na poselski ryj".

– Jeśli poprą ustawę, to skazują się na śmierć i my te listy śmierci tworzymy. (...). Ja, Wojciech O., znany w internecie jako Aleksander Jabłonowski, chcę ich zabić. A dlaczego nie?! Bo jestem przepełniony radosną nienawiścią i chcę ich śmierci!- perorował bez skrępowania przywódca Kamratów. Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia 2022 roku, na wiecu w Bydgoszczy Olszański i jego poplecznicy sprzeciwiali się ustawie antycovidowej, która zakładała, że pracodawcy mogli sprawdzać szczepienia pracowników.

W grudniu ubiegłego roku "Jaszczur" został prawomocnie skazany na dwa lata ograniczenia wolności za publiczne znieważanie na swoim kanale osób pochodzenia żydowskiego. Ma również na koncie wyrok za nawoływanie do popełnienia zbrodni.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu w ubiegłym roku postawiła działaczowi zarzuty związane z zaatakowaniem i naruszeniem nietykalności białoruskiego opozycjonisty, który protestował przeciwko reżimowi Łukaszenki i Putina.

W sierpniu 2022 roku Olszański został oskarżony o zorganizowanie antysemickiego spotkania w Kaliszu. Podczas marszu uczestnicy spalili kopię „Statutu Kaliskiego” (wydany w 1264 roku przywilej dla Żydów, gwarantował m.in. istnienie sądów żydowskich).

Dołącz do dyskusji: Patostreamer "Jaszczur" założył partię, planuje start w wyborach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obserwujący
Hmmm. Wszyscy którzy nie są zgodni z jedyną słuszną narracją zachodu to jak nie patostim to ruska onuca,antyszczep,szur,plaskoziemca...
odpowiedź