SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Patrycja Kotecka odeszła z zarządu Link4, pozostaje szefową marketingu

Po prawie trzech latach z funkcji członka zarządu ubezpieczyciela Link4, należącego o Grupy PZU, zrezygnowała Patrycja Kotecka. Pozostaje w firmie jako dyrektor pionu marketingu.

Patrycja Kotecka rezygnację z członkostwa w zarządzie Link4 złożyła z końcem grudnia ub.r., o czym jako pierwszy podał Business Insider. Przyczyną są kwestie osobiste.

- Planuję dokończyć doktorat i skupić się bardziej na pracy naukowej, co jest trudne do pogodzenia z licznymi obowiązkami w zarządzie Towarzystwa Ubezpieczeń Link4 - wyjaśniła Patrycja Kotecka serwisowi wGospodarce.pl.

Nadal będzie natomiast w firmie szefową pionu marketingu, funkcję tę pełni od marca 2016 roku.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Do zarządu Link4 dołączył natomiast Mirosław Gilarski, który od wiosny 2017 do połowy 2020 roku był prezesem spółki PKP Telkol. Potem doradzał dyrektorowi generalnemu Lasów Państwowych, a od połowy ub.r. jest członkiem rad nadzorczych Mennicy Skarbowej i Tauron Ekoserwis.

Prezesem Link4 od połowy 2015 roku jest Agnieszka Wrońska. W zarządzie są też Katarzyna Wojdyła (od połowy 2016 roku) i jako wiceprezes Michał Chyczewski (od wiosny ub.r.).

Patrycja Kotecka w Link4 od 7 lat

W Link4 Patrycja Kotecka początkowo była dyrektorem marketingu i sprzedaży internetowej, a obecnie jako szefowa całego pionu marketingowego odpowiada za komunikację marketingową, aktywności w mediach, badania oraz e-biznes.

Przedtem przez pięć lat pracowała w agencji reklamowej Apella, obsługującej marketingowo SKOK-i i będącej głównym udziałowcem spółki Fratria, wydawcy m.in. „Sieci” i wPolityce.pl. Zarządzała tam działaniami public relations. Ponadto współpracowała z Radiem Solidarność.

W latach 2007-2009 Patrycja Kotecka pracowała w Telewizji Polskiej jako zastępca dyrektora Agencji Informacji TVP, a przedtem przez rok jako dziennikarka i wydawca programów publicystycznych. Wcześniej była dziennikarką śledczą w „Super Expressie” i „Życiu Warszawy”, prowadziła też program „Detektor” w TV4.

Ukończyła studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Katedry Teorii Zarządzania SGH oraz Akademii Dyplomatycznej PISM, a także studia MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN.