SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Gajewski szefem warszawskiego oddziału TVP. Rafał Kotomski został zawieszony

Dyrektor TVP3, Rafał Kotomski, został bezterminowo zawieszony w wykonywaniu służbowych obowiązków. Pełniącym obowiązki dyrektora oddziału został Paweł Gajewski, który od maja szefuje całemu TVP3.

Rafał Kotomski Fot.Screenshot/TVP3 WarszawaArticle

Kotomski został dyrektorem warszawskiego oddziału TVP w grudniu 2017 roku. To dziennikarz i pisarz - zanim Rada Mediów Narodowych powołała go na to stanowisko, od maja 2017 roku był pełniącym obowiązki dyrektora tego oddziału. Wcześniej związany był z Telewizją Polską (jako wydawca „Wiadomości”) i z Radiem Merkury. - Całe życie czułem się przede wszystkim dziennikarzem i publicystą. Pracowałem w gazetach, w „Gazecie Wyborczej”, w TVN24, w „Tygodniku Poznańskim”, pisałem do „Gazety Polskiej” i byłem wydawcą portalu Niezalezna.pl - mówił świeżo upieczony dyrektor TVP3 w 2017 roku dla serwisu Mieszkaniec.pl. - Byłem też rzecznikiem prasowym prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka, po zwycięskiej kampanii wyborczej, którą współtworzyłem.

Paweł Gajewski na czele TVP3 Warszawa

Publiczny nadawca nie podaje powodów, dla których zawieszono szefa TVP3. Nieoficjalnie jednak dowiedzieliśmy się, że ma to związek z pracami nad nowym wspólnym pasmem TVP3, które miałoby być wdrażane w oddziałach od października.

Kotomski - jak informuje nas oficjalnie Telewizja Polska - został zawieszony bezterminowo. Z naszych informacji wynika, że raczej nie wróci już na piastowane przez ponad trzy lata stanowisko. - Obowiązki dyrektora TVP3 Warszawa pełni dyrektor TVP3, pan Paweł Gajewski - informuje portal Wirtualnemedia.pl zespół rzecznika TVP.

Gajewski - decyzją zarządu TVP - od początku maja jest redaktorem naczelnym i dyrektorem TVP3 . Szefem pasm wspólnych został wówczas Marcin Szypszak (przeszedł z TAI), zaś produkcją kieruje Beata Drobek. Zdaniem osób z kręgów managmentu Telewizji Polskiej - objęcie teraz przez Pawła Gajewskiego szefostwa w najważniejszym lokalnym ośrodku jest nie tylko naturalnym następstwem zawieszenia Rafała Kotomskiego, ale ma też usprawnić wdrażanie odświeżonego wspólnego pasma w lokalnych ośrodkach.

Gajewski, zaczynał karierę jako wicedyrektor w biurze spraw korporacyjnych TVP. W lutym 2018 roku awansował na wiceszefa TAI do spraw operacyjnych. W październiku tego samego roku został zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, odpowiadającym m.in. za inwestycje i finanse. Odpowiadał z ramienia zarządu TVP za organizację i przebieg kolejnych debat wyborczych, począwszy od 2016 roku. Oprócz kierowania TVP3 Paweł Gajewski produkuje też filmy dokumentalne w ramach TVP. To on był producentem dokumentu o Krzysztofie Krawczyku, emitowanym premierowo w TVP pod koniec 2020 roku.

Dołącz do dyskusji: Paweł Gajewski szefem warszawskiego oddziału TVP. Rafał Kotomski został zawieszony

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hahaha1
Uhuhu RAP trzęsie tyłkiem 😂😂
odpowiedź
User
noweSloneczkoPolsatu
Uwolnijcie programy TVP3 z tego studia-pudla!!!!A gdzie widok Warszawy za oknem?!?!?!?P.S.Kto to jest RAP?
odpowiedź
User
glaj
Nie zapomnijcie, że najważniejszy jest juniorek Włodarski.
odpowiedź