SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Ławiński jako zastępca dyrektora programowego Onetu na czele warszawskiego newsroomu

Paweł Ławiński objął nowo utworzoną funkcje zastępcy dyrektora programowego portalu Onet.pl. Poprzednio pracował w Polskim Radiu, a wcześniej m.in. w „Gazecie Wyborczej”.

Paweł ŁawińskiArticle

W Onecie Paweł Ławiński będzie nadzorować powstanie i rozbudowę warszawskiego newsroomu oraz będzie odpowiedzialny za prowadzenie debat weekendowych i innych wydarzeń specjalnych prezentowanych na stronie głównej portalu. Będzie współpracował blisko z Bartoszem Węglarczykiem, który od wiosny br. jest dyrektorem programowym Onetu, oraz Marzeną Suchan, redaktor naczelną stron informacyjnych portalu.

Poprzednio Paweł Ławiński był przez kilka lat zastępcą dyrektora serwisu Polskieradio.pl. Został odwołany w marcu br. razem z dyrektorem serwisu Andrzejem Mietkowskim, po tym jak kontrola wewnętrzna wykazała ich niegospodarność (nowym szefem Polskieradio.pl został Krzysztof Kossakowki, który przeszedł z Telewizji Republika). Ławiński i Mietkowski uważają powody zwolnienia za nieprawdziwe i wezwali zarząd Polskiego Radia do przeprosin, obecnie toczy się proces sądowy w tej sprawie.

Wcześniej Paweł Ławiński przez wiele lat był związany z „Gazetą Wyborczą”, w której był m.in. szefem działu zagranicznego i gospodarczego oraz zastępcą redaktora naczelnego. Pracował też w międzynarodowej firmie zajmującej się digitalizacją newsroomów prasowych.

Ławiński to kolejny doświadczony dziennikarz, który dołączył ostatnio do Onetu. Od początku września dziennikarzami działu politycznego portalu są Andrzej Stankiewicz i Andrzej Gajcy, poprzednio pracujący w „Rzeczpospolitej”. Natomiast Jarosław Kuźniar objął w Grupie Onet-RASP stanowisko dyrektora programowego ds. krótkiego wideo, będzie też prowadził na Onecie codzienny program poranny.

Według badania Gemius/PBI w sierpniu br. strony Grupy Onet-RASP zanotowały 18,83 mln realnych użytkowników i 2,82 mld odsłon, a sam portal Onet.pl - 16,02 mln użytkowników i 2,11 mld odsłon.

Dołącz do dyskusji: Paweł Ławiński jako zastępca dyrektora programowego Onetu na czele warszawskiego newsroomu

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lisek
Brawo Onet!
odpowiedź
User
mosek
Teraz zaczną ściągać dobrych dziennikarzy z WP, bo tam wyemigrują mierni z NaTemat
odpowiedź
User
kiszony
Onet zbiera wszystkie upadłe gwiazdki z mediów publicznych..... oj widać polityka właścicieli jest po słusznej niemieckiej linii....
odpowiedź