SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Milewski i Marcin Malicki w zespole zarządzającym Wirtualnej Polski. Odchodzi Joanna Plona

Od stycznia 2022 roku do zespołu zarządzającego Wirtualnej Polski dołączy Marcin Malicki, jako media & subscriptions product director, i Paweł Milewski, jako dyrektor obszaru Poczta i 1Login. Joanna Plona, pełniąca do tej pory funkcję VP product, podjęła decyzję o odejściu z WP. Firma przy okazji porządkuje strukturę w Pionie Produktu, dział SEO będzie podlegał naczelnemu WP.

Paweł Milewski i Marcin Milewski (fot. materiały prasowe)Article

Marcin Malicki przejmie odpowiedzialność biznesową za strategię i rozwój serwisów z portfolio Wirtualnej Polski Media, za rozwój produktu reklamowego i Open.fm, będzie też kontynuował rozwój platformy WP Pilot oraz usług subskrypcyjnych.

Paweł Milewski będzie natomiast rozwijał kluczowe usługi spółki, czyli pocztę elektroniczną, z której korzysta prawie 10 mln użytkowników i 1Login od WP, który daje możliwości logowania do wielu serwisów WP i jej partnerów za pomocą wspólnego loginu i hasła.

Nowi dyrektorzy wejdą w skład zespołu zarządzającego i będą raportować bezpośrednio do Joanny Pawlak, prezeski Wirtualna Polska Media.

„Z optymizmem patrzymy w przyszłość i nie przestajemy inwestować w technologię. Rozwój usług subskrypcyjnych, za które odpowiada Marcin jest wpisany w naszą strategię. Awans Pawła jest dowodem na to, że jako największy polski administrator poczty elektronicznej priorytetowo traktujemy tę usługę. Jednocześnie bardzo dziękuję Joannie Plonie za ponad 7 lat pracy w naszej firmie i życzę jej dalszych sukcesów” - mówi Pawlak.

Joanna Plona pracę w Wirtualnej Polsce rozpoczęła w październiku 2013 roku. Stanowisko VP product objęła w marcu 2020 roku.

Modyfikacja struktury w Pionie Produktu, dział SEO w Pionie Wydawniczym

„Z awansami związana jest też modyfikacja i uporządkowanie struktury w Pionie Produktu” - napisała Pawlak w mailu do zespołu WP. „Zależy nam na rozdzieleniu kompetencji, które były w ramach jednego Pionu Produktu, na poszczególne obszary. Konsolidujemy produkty z potencjałem subskrypcyjnym oraz wzmacniamy fokus na produkt reklamowy i mobile. Wzmacniamy również fokus organizacji na pocztę. Podjęliśmy również decyzję o przeniesieniu z Pionu Produktu do Pionu IT Departamentu Rozwoju Technologii Reklamowej oraz Departamentu Zarządzania Projektami. W ten sposób w jednym obszarze konsolidujemy kompetencje technologiczne i zarządzania projektami” - dodała.

„Dział SEO zostanie przeniesiony bezpośrednio do Pionu Wydawniczego i będzie podlegał redaktorowi naczelnemu WP. Pozwoli to na skoordynowanie pozyskiwania źródeł ruchu w jednym obszarze i lepszą komunikację, która z kolei daje nam przewagi konkurencyjne” - stwierdziła Pawlak w mailu.

Czytaj też: Wirtualna Polska najczęściej cytowanym medium. Rekord Wirtualnemedia.pl

Paweł Milewski to specjalista z wieloletnim doświadczeniem w obszarze biznesu internetowego. Do Wirtualnej Polski dołączył w 2018 roku i odpowiadał za zarządzanie i rozwój usługi pocztowej, a także za powstanie i rozwój usługi 1Login od WP. Swoje doświadczenie zdobywał wcześniej m.in. współtworząc Frisco.pl, realizując projekty aplikacji webowych w ramach fopen.pl oraz rozwijając technologię CISCO w spółce Postnuclear. Był również zaangażowany w działalność Fundacji Impact będącej organizatorem największych w Polsce wydarzeń w obszarach innowacyjnej gospodarki (Fintech, Mobility, Economy 4.0). Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej.

Marcin Malicki od ponad 10 lat zarządza rozwojem produktów i usług digital. Z Wirtualną Polską związany z przerwami od 2016 roku, gdzie odpowiadał m.in. za rozwój strony głównej WP, obszar big data, a od 2020 roku za usługę WP Pilot. Wcześniej związany był m.in. z EXATEL, TVN Grupa Discovery oraz Centralnym Ośrodkiem Informatyki. Wykładowca strategii produktu na Uniwersytecie SWPS.

W trzecim kwartale br. holding Wirtualna Polska osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych o 47,1 proc. do 225,1 mln zł i zysku netto z 26,55 do 54,87 mln zł. Wpływy jego spółki zależnej Wakacje.pl były już podobne jak w trzecim kwartale 2019 roku, natomiast pogorszyły się wyniki Telewizji WP.

Dołącz do dyskusji: Paweł Milewski i Marcin Malicki w zespole zarządzającym Wirtualnej Polski. Odchodzi Joanna Plona

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Joven
odchodzi wiceprezes spółki ahaha
odpowiedź
User
Kielecki
To se Winiary porządziłeś zespołem SEO :)
odpowiedź
User
Takmiałobyć
Po takich spadkach ktoś musiał odejść
odpowiedź