SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PBI poszerzy grono swoich udziałowców

Polskie Badania Internetu, spółka zarządzająca badaniem Megapanel, poszerzy grono swoich wspólników. Na zgłoszenia potencjalnych udziałowców będzie czekać przez najbliższy miesiąc.

Decyzję o poszerzeniu grona swoich udziałowców PBI ogłosiło podczas wczorajszego spotkania inaugurującego konsultacje branżowe nad zmianami w Megapanelu (więcej), które odbyło się w hotelu Mariot  w Warszawie.

Do tej pory spółkę kontrolowali jej założyciele: Gazeta.pl, Interia.pl, Onet.pl, Wirtualna Polska i Rzeczpospolita OnLine, co krytykowali przedstawiciele innych firm z branży internetowej (więcej). Obecnie PBI zaprasza do grona swoich udziałowców „wszystkie podmioty gotowe długoterminowo uczestniczyć w rozwoju oraz utrzymaniu badania internetu w Polsce”. Spółka na zgłoszenia będzie czekać do 16 kwietnia, a następny, miesiąc zajmie formalne finalizowanie procesu rozszerzenia.

Potencjalni nowi współwłaściciele muszą też mieć świadomość, że to nie jest zwykła inwestycja z określoną stopą zwrotu. Jak podał portal Onet.pl przez 10 lat działalności spółki jej właściciele zainwestowali w nią już 12 mln zł i ani razy nie pobrali dywidendy. W 2009 r. PBI wypracowały 32 tys. zł zysku. Został on przeznaczony na kolejne badania. - Spółka nie jest dochodowa - podkreślał Andrzej Garapich, prezes zarządu PBI.

Niektórzy w ogóle nie chcą już rozmawiać. Jacek Makowski, dyrektor Biura Reklamy Prasy Codziennej w Axel Springer Polska, wystąpił jako reprezentant grupy, która przygotowuje nowy standard badania internetu. Podkreślił, że już od roku niezadowoleni wydawcy domagają się kontroli nad spółką. Zarzucił, że badanie internetu w Polsce jest obecnie na takim poziomie, jak w Rumunii. Na koniec swojego wystąpienia zapowiedział, że powstała równoległa inicjatywa, która przygotuje nowy standard badania internetu.

Dołącz do dyskusji: PBI poszerzy grono swoich udziałowców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl