SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PCF Group chce tworzyć gry z kategorii AA, planuje przejęcia

Firma PCF Group zaktualizowała strategię i zakłada możliwość m.in. poszerzenia portfolio gier produkowanych przez grupę o gry z segmentu AA, produkcji gier AAA i AA w nowych gatunkach, czy przejęcia podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo w nowych dla działalności grupy obszarach - podała PCF Group w komunikacie.

Article

Jak poinformowała PCF Group, celem zaktualizowanej strategii jest osiągnięcie przez grupę pozycji jednego z czołowych, niezależnych studiów deweloperskich na świecie, a począwszy od roku 2024, osiągnięcie celu w postaci corocznej premiery gry wyprodukowanej przez grupę w modelu pracy z wydawcą lub w modelu self-publishing.

PCF chce poszerzyć portfolio o gry AA z założeniem, że przy krótszym czasie produkcji, niższym budżecie i mniejszej objętości (ang. scope), będą się one charakteryzować jakością porównywalną z grami z segmentu Triple-A.

PCF Group planuje przejęcia

Grupa zakłada pozyskanie nowego lub nowych zespołów produkcyjnych lub też przejęcia podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo w nowych dla działalności grupy obszarach, tj. nowym segmencie AA i gatunkach innych niż gry typu shooter i gry akcji, łączące elementy RPG.

Z komunikatu wynika, że aktualizacja strategii nie wiąże się ze zmianą celów określonych w dotychczasowej strategii.

"W tym zakresie spółka potwierdza kontynuację przyjętego modelu biznesowego grupy polegającego na równoległej produkcji kilku gier z segmentu Triple-A w modelu współpracy z wiodącymi globalnymi wydawcami, jak również dalszy rozwój produkcji gier AAA w modelu self-publishing, tj. jako wydawca wyprodukowanych przez grupę gier w oparciu o istniejące lub nowo wytworzone IP" - napisano.

W pierwszym kwartale br. skonsolidowane przychody sprzedażowe PCF Group zwiększyły się o 19 proc. do 30,9 mln zł, a zysk netto zmalał z 8,68 do 7,82 mln zł.

Dołącz do dyskusji: PCF Group chce tworzyć gry z kategorii AA, planuje przejęcia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl