SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pekao SA może przejąć Bank Millennium

Bank Pekao SA rozważy ofertę przejęcia Banku Millennium od Banco Comercial Portugues (Millennium bcp), ale najpierw musi poznać więcej szczegółów dotyczących sprzedaży, poinformowała prezes Banku Pekao SA Alicja Kornasiewicz.

Pekao SA może przejąć Bank Millennium

"Rozpoczniemy analizy, jeśli będzie case na sprzedaż, bo z informacji, które mamy wynika, że ta transakcja ma być również powiązana z dokapitalizowaniem transakcji portugalskiej. W związku tym przystąpimy do analizy, kiedy będziemy mieli pełny obraz, czego oczekują Portugalczycy, czego oczekuje regulator portugalski  i jaka struktura transakcji będzie preferowana na rynku polskim" - powiedziała Kornasiewicz w wywiadzie dla radia PIN.

Zaznaczyła, że Bank Pekao SA jest  w komfortowej sytuacji ze względu na bardzo wysokie kapitały własne, bardzo dużą płynność. W jej ocenie, polski rynek sprzyja rozwojowi  biznesu i  modelu bankowego Pekao SA.

"Przed każdą akwizycją dokonuje się analizy i zobaczymy, czy model biznesowy Millennium odpowiada nam, filozofii naszego prowadzenia banku i po dokładnej analizie podejmiemy decyzję" - dodała prezes.

W ocenie Kornasiewicz, obecnie rynek jest świadkiem "drugiej rundy zmian właścicielskich, wynikających ze zmian zachodzących w Europie i będącej pochodną kryzysów, które ujawniły, że niektóre banki w starej Europie nie są tak mocne jak się wydawało i będą potrzebowały dużej restrukturyzacji. Ten proces się rozpoczyna," jak powiedziała.

W poniedziałek agencja Reuters poinformowała, powołując się na źródła związane z bankiem, że największy notowany portugalski Bank Millennium rozważa możliwość sprzedaży pakietu kontrolnego w polskim Banku Millennium, aby zwiększyć kapitalizację. Z kolei z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że portugalski właściciel Banku Millennium preferuje nabywcę z Włoch lub Francji.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku Pekao SA miał 1881,51 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 180,00 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pekao SA może przejąć Bank Millennium

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl