SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Peron marzeń” - nowy program Tomasza Raczka w warszawskim metrze. Emisja tylko w internecie

Tomasz Raczek od maja będzie miał własny, cotygodniowy program na portalu Natemat.pl (Glob 360), pod tytułem „Peron marzeń” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarz będzie rozmawiał w nim z interesującymi ludźmi (nie tylko ze świata filmu) na nieużywanym peronie warszawskiego metra. W realizacji formatu pomaga Metro Warszawskie.

Article

Pomoc Metra Warszawskiego polega na udostępnieniu planu zdjęciowego - nieużywanego peronu nieistniejącej jeszcze trzeciej linii metra przy Stadionie Narodowym. Michał Mańkowski, dyrektor operacyjny Grupy naTemat mówi dla Wirtualnemedia.pl, że nagrania pierwszych odcinków już się zakończyły. - To jest finał kilkumiesięcznych dyskusji i formalności, związanych z miejscem nagrania. Koncepcja programu od początku była związana z metrem - więc tym bardziej cieszymy się, że się udało - informuje nas Mańkowski.

Program nie będzie kalką podobnych formatów telewizyjnych, opartych na rozmowach. - Wiemy z doświadczenia, że w internecie to się nie sprawdzi. Odcinki będą więc co prawda cykliczne, cotygodniowe, ale celowo krótsze niż w telewizji: celujemy w kilkanaście minut. Znamy naszego czytelnika oraz widza i pod niego chcemy skroić ten materiał - mówi dla Wirtualnemedia.pl Michał Mańkowski.

Tomasz Raczek będzie rozmawiał z gośćmi nie tylko o filmach. -  Gośćmi będą ciekawe, nietuzinkowe osoby z pasją i interesującym spojrzeniem na świat. I te z pierwszych stron gazet, ale i takie, których szersza rzesza internautów może nie kojarzyć. Będą wśród nich oczywiście także osoby związane z filmem, ale równie dobrze mogą pojawić się z każdej innej branży. Nie zamykamy się na nikogo - dodaje Mańkowski.

W dwóch pierwszych nagranych już odcinkach gospodarz programu porozmawia z aktorami: Marcinem Januszkiewiczem i Joanną Kołaczkowską.

Premierę pierwszych odcinków „Peronu marzeń” zaplanowano na maj. Produkcja realizowana jest wewnętrznie przez wydawcę, odpowiada za nią Mateusz Trusewicz, head of video Grupy naTemat.

Tomasz Raczek, dziennikarz, publicysta, krytyk filmowy - ma swój program w TOK FM. Niedawno został też redaktorem naczelnym "Magazynu Filmowego", miesięcznika wydawanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Według badania Gemius/PBI w lutym br. naTemat.pl zanotował 4,19 mln realnych użytkowników, 38,54 mln odsłon i 30:13 minuty średniego czasu korzystania przez użytkownika.

W 2015 roku firma Glob360 zanotowała 8,2 mln wpływów ze sprzedaży i 1,76 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: „Peron marzeń” - nowy program Tomasza Raczka w warszawskim metrze. Emisja tylko w internecie

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusz I
Całe szczęście, że tylko w internecie.
odpowiedź
User
Babcia Mówi
Kibicuje Raczkowi bo to porządny dziennikarz w starym stylu. Jednak dodam, że ta mania rozmów w środkach transportu, czy tym razem na peronie jest już mało świeża. Chociaż mamy tyle nieużywanych peronów, każdy dziennikarz może sobie nagrać jakiś filmik...
odpowiedź
User
Polones Copue
Podrzucam kilka świetnych pomysłów: w windzie, w taczce, na furmance ciągniętej przez wołu, w PKSie, na wrotkach, mam dużo fajnych pomysłów...
odpowiedź