SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PFR Ventures inwestuje 240 mln zł w międzynarodowe fundusze Lakestar i Northzone

PFR Ventures podpisało umowy z dwoma międzynarodowymi funduszami venture capital: Lakestar i Northzone, które zainwestują łącznie blisko 500 mln zł w polskie innowacyjne spółki - poinformowało w środę PFR Ventures. Jak dodano, PFR Ventures alokował do nich łącznie 240 mln zł.

Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu RozwojuArticle

Jak podano w informacji prasowej, PFR Ventures zarządza kapitałem o wartości blisko 4 mld zł, wykorzystywanym na inwestycje w fundusze venture capital i private equity.

"Do grona międzynarodowych funduszy, w które zainwestował PFR Ventures, dołączyły Lakestar i Northzone. Oba są już aktywne w Polsce" - przekazano.

Jak dodano, Lakestar finansuje Uncapped (2021), a także Revolut, który stworzył ponad 700 miejsc pracy w Krakowie. Northzone przewodził rundzie A polsko-francuskiego start-upu Stonly (2022), którego zespół inżynieryjny pracuje również w Krakowie.

Lakestar to fundusz z ponad 10-letnim doświadczeniem, który inwestuje w innowacyjne europejskie spółki na wczesnym etapie i w fazie wzrostu. Fundusz wsparł ponad 130 start-upów, w tym takie jednorożce jak Blockchain.com, Sennder, Glovo, Revolut i Spotify.

Northzone to założony w roku 1996 fundusz, który ma na swoim koncie ponad 175 inwestycji w inwestycjach zalążkowych oraz rundach A i B, w Europie i Stanach Zjednoczonych. Zespół wsparł w rozwoju jednorożce takie jak Hopin, Klarna, Spotify, czy TIER Mobility. PFR Ventures inwestuje w najnowszy fundusz Northzone o docelowej kapitalizacji ponad 1 mld euro.

Polskie i zagraniczne fundusze w portfelu PFR Ventures

PFR Ventures już wcześniej inwestował w międzynarodowe zespoły aktywne w Polsce. W jego portfelu znajduje się m.in. DN Capital (inwestor w Nomagic), Finch Capital (Symmetrical), White Star Capital (Packhelp, Uncapped), polsko-amerykański Atmos Ventures (Molecule.one i Nethone), holenderski Oxx (Codility) oraz polsko-niemiecki Sunfish Partners (Aether Biomedical Molecule.one).

PFR Ventures zainwestował dotychczas ponad 600 mln zł w 13 międzynarodowych funduszy, które zapewniły ponad 230 mln zł dla 29 polskich spółek. Łączna wartość kapitału zarządzanego przez te fundusze to ponad 12,4 mld zł.

PFR Ventures to spółka zarządzająca funduszami funduszy, które wspólnie z inwestorami prywatnymi, aniołami biznesu i korporacjami inwestuje w fundusze Venture Capital oraz Private Equity. Celem PFR Ventures jest zasilenie tym kapitałem polskich, innowacyjnych przedsiębiorstw na różnych etapach rozwoju. PFR Ventures posiada w swoim portfelu ponad 60 funduszy, które dokonały ponad 550 inwestycji.

Dołącz do dyskusji: PFR Ventures inwestuje 240 mln zł w międzynarodowe fundusze Lakestar i Northzone

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl