SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PGE odwoła się od decyzji UOKiK zakazującej przejęcia Energi

PGE Polska Grupa Energetyczna złoży odwołanie od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), który nie zgodził się na przejęcie spółki energetycznej Energa, podała PGE w piątek.

PGE odwoła się od decyzji UOKiK zakazującej przejęcia Energi

„W nawiązaniu do decyzji Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, z dnia 14 stycznia 2011r., zakazującej dokonania przez PGE Polska Grupa Energetyczna SA zakupu akcji Energa SA, PGE informuje, że nie zgadza się z merytorycznym uzasadnieniem decyzji. Argumenty w wniosku złożonym do Urzędu oparte były o rzetelne analizy. Wniosek PGE uwzględnia także postępujący proces integracji rynków regionalnych w Europie" – czytamy w komunikacie PGE, która podała że złoży odwołanie od tej decyzji.

Wcześniej w piątek UOKiK poinformował, że nie zgadza się na transakcję, gdyż doprowadzi to do ograniczenia konkurencji w Polsce.

20 października PGE, która podpisała pod koniec września warunkową umowę kupna spółki Energa, złożyła wniosek do UOKiK o wyrażenie zgody na zakup od Skarbu Państwa 4.183.285.468 akcji spółki Energa, stanowiących 84,19% jej kapitału zakładowego. PGE podpisała warunkową umowę kupna 84,19% akcji spółki Energa za 7,53 mld zł 29 września. Warunkiem zawieszającym transakcję jest udzielenie zgody na koncentrację przez UOKiK.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PGE odwoła się od decyzji UOKiK zakazującej przejęcia Energi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl