SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Philips TV z Bowers & Wilkins na IFA 2019: nowe telewizory Philips OLED+ (wideo)

Podczas rozpoczynających się targów IFA 2019 w Berlinie marki Philips TV i Bowers & Wilkins prezentują dwa nowe telewizory klasy premium: Philips OLED+934 oraz OLED+984.

Article

Philips OLED+934 i OLED+984 są wyposażone w panele OLED i procesor Philips P5 trzeciej generacji, który posiada funkcję korygowania obrazu dzięki technologii Philips Perfect Natural Reality, a także oferuje jakość HDR poprzez obsługę formatów HDR10 i HDR10+ oraz wspiera treści Dolby Vision.

Podczas projektowania modeli OLED+934 i OLED+984 inżynierowie Philips i Bowers & Wilkins współpracowali od początku konceptu, dzięki czemu możliwe było stworzenie systemu audio nowej jakości. W przeciwieństwie do OLED+903 nowe telewizory mają zamontowany oddzielny wielomembranowy głośnik w zoptymalizowanych akustycznie sztywnych obudowach zewnętrznych. Takie rozwiązanie jest przykładem zastosowania opatentowanych technologii Bowers & Wilkins. Oba modele oferują obsługę formatu Dolby Atmos, a dodatkowo OLED+934 to pierwszy telewizor marki Philips z elementami systemu Dolby Atmos zamontowanymi na górnej części obudowy głośnika.

OLED+984 będzie dostępny na rynku od września 2019 r. w rozmiarze 65”. Model oferuje audiofilską jakość dźwięku. System audio znajduje się poniżej ekranu, co pozwala na zastosowanie mocniejszego i większego głośnika. W efekcie takiej konstrukcji uzyskano bardziej przestronny dźwięk.

System zawiera wiele charakterystycznych rozwiązań marki Bowers & Wilkins stosowanych w głośnikach, w tym m. in. centralny zewnętrzny głośnik wysokotonowy. Sposób montażu systemu audio pozwolił na rozdzielenie głośnika wysokotonowego od większych przetworników, co pozwala na odwzorowanie dźwięków wysokiej częstotliwości bez efektu rozmycia związanego z dyfrakcją w obudowie.

Wewnątrz głównej kolumny znajdują się trzy oddzielne komory dedykowane dla lewego, środkowego i prawego głośnika. Każdy z nich posiada przetwornik średnich i niskich tonów w rozmiarze 100 mm.

Głośniki wysokotonowe zostały umieszczone po lewej i prawej stronie w oddzielnych komorach głośnika. Środkowy głośnik wysokotonowy jest przykładem autorskiej konstrukcji Bowers & Wilkins Tweeter-on-Top.

OLED+984 oferuje także dekodowanie i przetwarzanie formatu Dolby Atmos najnowszej generacji dla przestrzennego dźwięku, co łączy się z czterostronnym systemem Ambilight.

Model OLED+934, który będzie dostępny na rynku od początku września 2019 r. w rozmiarach 55” i 65”, posiada oddzielny głośnik łączący się z metalowym ramieniem, tworząc razem podstawę telewizora. Podobnie jak w przypadku OLED+984, istnieje opcja montażu obu elementów na ścianie.

Obudowa głośnika została wykonana z grubościennego tworzywa ABS wzmocnionego włóknem szklanym i pokryta jest tkaniną firmy Kvadrat. Aby uniknąć niepożądanego rezonansu, konstrukcję usztywniono wewnętrznymi żeberkami, co pozwoliło dodatkowo na zamontowanie mocniejszego głośnika i uzyskanie w ten sposób dwukrotnie większych możliwości systemu audio niż w OLED+903.

Obok czterech 30-milimetrowych głośników średniotonowych, dwóch oddzielnych tytanowych głośników wysokotonowych 19 mm oraz centralnie zamontowanego 80-milimetrowego subwoofera z portem Flowport, model OLED+934 – jako pierwszy telewizor marki Philips zgodny ze specyfikacją 2.1.2 Dolby Atmos – posiada również dwa 50-milimetrowe skierowane ku górze głośniki Dolby Atmos.

OLED+934 automatycznie rozpoznaje i dekoduje treści Dolby Atmos, a w przypadku odtwarzania materiałów bez tego formatu telewizor pozwala na upmixing materiałów do jakości Dolby w ramach trybu filmowego dostępnego w ustawieniach.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Philips TV z Bowers & Wilkins na IFA 2019: nowe telewizory Philips OLED+ (wideo)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kocik
Trzeba przyznać, że Philipsowi udało się tak wkomponować ten soundbar, że w ogóle nie zaburza designu całości. Pięknie to wygląda - a jak B&W to pewnie też bombowo gra.
0 0
odpowiedź
User
oldschool
Philips dobrze odnajduje się w tej rzeczywistości dwóch koreańskich gigantów - stale mają do zaproponowania jakieś wyróżniki od siebie, a przy tym nie są łasi do montowania zwyczajnych bajerów, niepotrzebnych i bezużytecznych.
0 0
odpowiedź