SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w regulaminie Pilot WP. „Wprowadzenie całościowej odpłatności za usługi telewizyjne”

Subskrybenci serwisu streamingowego Pilot WP otrzymali na e-maile informacje o nowym regulaminie. Wejdzie on w życie 26 grudnia. Osoby, które dalej będą korzystały z usług, automatycznie go zaakceptują. Pozostałe mogą złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy.
 

Article

Platforma rozsyła wiadomości zatytułowane „Aktualizujemy regulamin w Pilocie WP”. - Jakie zmiany Cię czekają? Zmiany regulacji w zakresie uszczegółowienia usług - oddzielnie zostały zdefiniowane program, kanały własne, transmisje na żywo oraz usługi VOD, wprowadzenie definicji pakietu, wprowadzenie całościowej odpłatności za usługi telewizyjne (...) Dalsze korzystanie z naszych usług po tej dacie oznacza, że regulamin został przez Ciebie przeczytany i zaakceptowany. Możesz nie wyrazić zgody na wprowadzone zmiany, odstępując od umowy. Oświadczenie o rozwiązaniu umowy możesz złożyć nie później niż do dnia 26 grudnia 2023 r. przesyłając je za pośrednictwem jednego z dostępnych środków komunikacji (https://pilot.wp.pl/pomoc/kontakt) bądź anulując posiadane subskrypcje - informuje Pilot WP.

Co dokładnie zmieni się w regulaminie?

W nowej umowie obok abonenta pojawia się określenie użytkownik, rozróżniające płacących i niepłacących subskrybentów. Wprowadzono też definicję kanału własnego. - To bezpłatna usługa udostępniana poza pakietem w ramach serwisu, na zasadach odrębnych od programu, usługi VOD czy transmisji na żywo (wyróżniona w pasku kanałów serwisu), stanowiąca rozpowszechniane wyłącznie w systemie teleinformatycznym własne programy telewizyjne, w których spółka Audioteka Group Sp. z o.o. działa jako nadawca kanału własnego, tworzy i zestawia te programy oraz rozpowszechnia je lub przekazuje innym podmiotom w celu rozpowszechniania - stanowiący jednocześnie treść cyfrową w rozumieniu art. 2 pkt 5) Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta - czytamy w niej.

Pojawia się wyjaśnienie znaczenia transmisja. - Jedna z Usług operatora świadczona odpłatnie bądź bezpłatnie w formie transmisji w czasie rzeczywistym, udostępniana na czas konkretnego wydarzenia (np. sportowego czy muzycznego) w ramach serwisu, na zasadach odrębnych od programu; kanału własnego czy usługi VOD (wyróżniona w pasku kanałów Serwisu) - stanowiąca jednocześnie treść cyfrową w rozumieniu art. 2 pkt 5) Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta - wyjaśnia platforma.

Pilot WP tłumaczy też na jakiej zasadzie można korzystać z darmowych treści. - Kanały własne oraz pozostałe wyraźnie oznaczone usługi (tj. niektóre transmisje na żywo i usługi VOD) rozpowszechniane są bezpłatnie, pod warunkiem wyrażenia i niewycofywania przez zarejestrowanego użytkowania zgody na działania marketingowe opisane szczegółowo w serwisie. Użytkownik może w każdej chwili wycofać te zgody, co w połączeniu z brakiem wykupienia jakiegokolwiek pakietu dostępu do usług płatnych, uniemożliwi dalsze korzystanie z usług - wyjaśnia serwis streamingowy.

Za darmo tylko kanały FAST Pilot WP

Obecnie użytkownicy Pilot WP po założeniu konta na platformie mogą bezpłatnie oglądać kanały: Telewizję WP, TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls, Puls 2, TVP3 Warszawa, TVP Gdańsk, TVS, 13, Polonia 1, Tele 5, TBN Polska, TVT, Red Carpet TV, Red Top TV, GameToon, News24, France 24 (francuska i angielska wersja), wPolsce.pl, TV Trwam, Kabaret TV, Patronite Podróże, 4fun.tv, 4fun Dance, 4fun Kids, Stars.TV, Music Box Polska, Jazz HD, Fashion TV, Nuta Gold, Twoja TV,  WP Radio, Radio 357 i Radio Nowy Świat.  To ponad 30 stacji, które działają na telefonach, komputerach i telewizorach Smart TV podłączonych do internetu. Wystarczy rejestracja. Przed odtworzeniem stacji są czasami wyświetlane reklamy, a niekiedy tylko ich zapowiedź

W zeszłym tygodniu Pilot WP rozsyłał do użytkowników informacje o zbliżających się zmianach w ofercie pakietowej. W nowym trybie darmowym będzie tylko 5 oryginalnych kanałów platformy (m.in. Kabaret TV i uruchomiony niedawno Patronite Podróże). W przyszłym roku dołączy do nich kolejnych 6. WP kanały FAST, czyli bezpłatnie oferowane w streamingu z reklamami, traktuje jako jeden z kierunków rozwoju. Stacje znane z naziemnej telewizji cyfrowej będą wchodzić w skład nowego odpłatnego pakietu Lajt z reklamami. Będzie kosztował 5,99 zł miesięcznie i ma zawierać reklamy. W tej cenie dostępnych będzie 38 stacji.

Kilka miesięcy temu w podobny sposób zlikwidowano bezpłatny serwis Polsat Go. Jego subskrybenci mogli za darmo przetestować tani pakiet Polsat Box Go Start (30 zł rocznie), któremu towarzyszy niewielka liczba reklam. Na początku 2021 roku także Player wprowadził odpłatność za pakiety z reklamami. Później TVN Warner Bros. Discovery uruchomił jednak darmowy serwis VOD.pl z TVN, TVN7, TTV i Metro w ofercie.

Dołącz do dyskusji: Zmiany w regulaminie Pilot WP. „Wprowadzenie całościowej odpłatności za usługi telewizyjne”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MX
Płatny pakiet z reklamami - dziękuję, postoję.
odpowiedź
User
Konkurencja
W MEGOGO pakiet kanałów ogólnych jest za darmo (choć ciekawe na jak długo) i bez konieczności rejestracji
odpowiedź
User
Gość
A o must carry słyszeli?
odpowiedź