SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Niemczycki prezesem MIP

30 maja, podczas posiedzenia zarządu głównego Międzynarodowego Instytutu Prasowego (International Press Institute - IPI) na kongresie w Edynburgu, Piotr Niemczycki, wiceprezes Agory, wydawcy 'Gazety Wyborczej' został wybrany prezesem Instytutu Prasowego.

„Wybór na to stanowisko to zaszczyt i wielkie zobowiązanie. Na świecie jest wciąż mnóstwo miejsc, gdzie potrzebne są działania budujące pełną wolność słowa, zapewniające bezpieczeństwo dziennikarzom i ludziom mediów, promujące i wspierające stosowanie standardów niezależnego dziennikarstwa. Nasze polskie doświadczenia będą bez wątpienia bardzo pomocne w realizacji tych celów” – powiedział Niemczycki.

Piotr Niemczycki jest jednym z założycieli „Gazety Wyborczej” i Agory. Jest  członkiem zarządu Izby Wydawców Prasy a także Kawalerem Europejskiej Konfraterni Kawalerów Gutenberga i laureatem odznaki ministra kultury „Zasłużony Działacz Kultury”.
W latach 80. współtworzył sieć druku i kolportażu „Tygodnika Mazowsze”, największego pisma podziemnej „Solidarności”, które ukazywało się w nakładzie od 60 do 80 tys. egz. i było dystrybuowane w całej Polsce.

Międzynarodowy Instytut Prasy - IPI powstał w 1950 roku jako organizacja, której misją jest walka o wolność prasy i o poprawę standardów i praktyk dziennikarskich. Obecnie aktywność Instytutu nie dotyczy tylko prasy, ale wszystkich mediów, i skupia się głównie na sprawach związanych z promocją wolności słowa, rozwojem demokracji, a także tworzeniem standardów bezpieczeństwa dla dziennikarzy pracujących w trudnych rejonach świata. IPI, z siedzibą w Wiedniu, skupia obecnie ponad 2000 członków ze 120 krajów - są to głównie redaktorzy naczelni, wybitni dziennikarze, wydawcy oraz przedstawiciele mediów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Niemczycki prezesem MIP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl