SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Stankiewicz stałym felietonistą „Kultury Liberalnej”

Pisarz i filozof Piotr Stankiewicz od środy jest stałym felietonistą internetowego magazynu „Kultura Liberalna” (Fundacja Kultura Liberalna).

Piotr Stankiewicz (screen: YouTube/Klub Jagielloński - DEBATY)Article

„Otwierając moją nową rubrykę na łamach »Kultury Liberalnej«, deklaruję, że bardziej wierzę poetyce eseju niż poetyce Twittera. Zapraszam więc do tego, co dziś coraz rzadsze, czyli do uczciwego przegryzania się i przez plusy, i przez minusy tematów” - napisał Stankiewicz na początku swojego pierwszego felietonu (o „Weselu” Wojciecha Smarzowskiego).

Stankiewicz to pisarz, doktor filozofii, twórcą reformowanego stoicyzmu, autor książek „Pamiętam” i „Sztuki życia według stoików”. Publikował m.in. w „Przekroju” i „Tygodniku Powszechnym”.

„Kultura Liberalna” to internetowy tygodnik społeczno-polityczny, wydawany przez Fundację Kultura Liberalna. Kolejne numery ukazują się co wtorek. Pismo koncentruje się na prawach człowieka (z naciskiem na prawa kobiet i osób LGBTQ), pluralizm debaty publicznej i przyszłości Europy. Redaktorem naczelnym jest Jarosław Kuisz, z pismem współpracują m.in. Adam Bodnar, Katarzyna Kasia, Wojciech Engelking, Eliza Kącka, Jacek Wakar, Piotr Tarczyński czy Paweł Śpiewak.

Podcast „Kultury Liberalnej” był 10. najchętniej słuchanym podcastem o tematyce newsowej na polskim Spotify.

Fundacja Kultura Liberalna w ub.r. osiągnęła zysk netto w wysokości 222,4 tys. zł (rok wcześniej było to 445,8 tys. zł). Przychody z działalności statutowej wyniosły 845,3 tys. zł (w 2019 roku 1,07 mln zł), a koszty działalności statutowej 648,1 tys. zł (719 tys. zł rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Stankiewicz stałym felietonistą „Kultury Liberalnej”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pipi
Boze,
nie lansujcie tego tytulu i tego srodowiska !
odpowiedź