SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Walter na czele rady nadzorczej Wirtualnej Polski

W nowej kadencji holdingu Wirtualna Polska przewodniczącym rady nadzorczej będzie Piotr Walter, a wiceprzewodniczącym - Aleksander Wilewski. Rada na kolejną kadencję powołała trójkę członków zarządu firmy: Michała Brańskiego, Elżbietę Bujniewicz-Belkę i Krzysztofa Sierotę.

Piotr Walter będzie przewodniczącym, a Aleksander Wilewski wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Wirtualnej Polski Holding w kadencji zaplanowanej na lata 2021-2023. Poprzednio przewodniczącym rady był Jarosław Mikos.

- Cieszę się, że po 4 latach obecności w radzie nadzorczej, teraz mogę objąć jej stery. Wirtualna Polska to spółka z olbrzymim potencjałem i perspektywami, która jak nikt na rynku potrafi łączyć obszar mediów i e-commerce. Mam nadzieję, że dzięki swojemu doświadczeniu będę mógł przyczynić się do jej dalszego rozwoju. Przed nami wiele ambitnych wyzwań i projektów - komentuje Piotr Walter.

Walter wcześniej przez ponad 20 lat był związany z Grupą ITI i TVN. W latach 1999-2012 był członkiem zarządu TVN, a w latach 2001-2009 - prezesem firmy. W latach 2013-2015 pełnił funkcje wiceprezesa Grupy ITI oraz członka rady nadzorczej i przewodniczącego komitetu ds. strategii i kontentu w TVN.

W składzie rady nadzorczej Wirtualnej Polski Holding są:
- Jarosław Mikos i Beata Barwińska-Piotrowska od kwietnia 2015 roku,
- Mariusz Jarzębowski od czerwca 2016 roku,
- Piotr Walter i Aleksander Wilewski od kwietnia 2017 roku,
- Witold Woźniak od sierpnia ub.r.,
- Katarzyna Beuch i Grzegorz Konieczny od czerwca br.

Członkami komitetu audytu są Aleksander Wilewski jako przewodniczący, Katarzyna Beuch i Mariusz Jarzębowski.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Brański, Bujniewicz-Belka i Sierota dalej w zarządzie

W poniedziałek rada nadzorcza Wirtualnej Polski Holding na kolejną kadencję w zarządzie powołała Michała Brańskiego, Elżbietę Bujniewicz-Belkę (jest członkiem zarządu ds. finansowych) i Krzysztofa Sierotę.

W połowie czerwca br. walne zgromadzenie spółki zdecydowało, że jej prezesem na kolejną kadencję jest Jacek Świderski.

Świderski, Brański i Sierota poprzez spółki zależne są głównymi akcjonariuszami Wirtualnej Polski Holding - każdy z nich ma walory stanowiące 12,95 proc. kapitału i 18,63 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

W pierwszej połowie br. przychody Wirtualnej Polski Holding poszły w górę rok do roku o 52,3 proc. do 397,11 mln zł, a zysk netto - z 15,09 do 69,99 mln zł.

Firma od ponad sześciu lat jest notowana na warszawskiej giełdzie. W poniedziałek na koniec sesji przy kursie 120 zł kapitalizacja spółki wynosiła 3,51 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Piotr Walter na czele rady nadzorczej Wirtualnej Polski

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
qwe
WP to teraz postkomusza przybudówka. Przedłużenie coraz bardziej żałosnej propagandy opozycji.
odpowiedź
User
XYZ
To z tej okazji poczta na O2 i wp cały dzień nie działa...
odpowiedź
User
Rafal
Brawo, bardzo dobra decyzja. I dobre miejsce dla Piotra
odpowiedź