SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Walter na czele rady nadzorczej Wirtualnej Polski

W nowej kadencji holdingu Wirtualna Polska przewodniczącym rady nadzorczej będzie Piotr Walter, a wiceprzewodniczącym - Aleksander Wilewski. Rada na kolejną kadencję powołała trójkę członków zarządu firmy: Michała Brańskiego, Elżbietę Bujniewicz-Belkę i Krzysztofa Sierotę.

Piotr Walter Article

Piotr Walter będzie przewodniczącym, a Aleksander Wilewski wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Wirtualnej Polski Holding w kadencji zaplanowanej na lata 2021-2023. Poprzednio przewodniczącym rady był Jarosław Mikos.

- Cieszę się, że po 4 latach obecności w radzie nadzorczej, teraz mogę objąć jej stery. Wirtualna Polska to spółka z olbrzymim potencjałem i perspektywami, która jak nikt na rynku potrafi łączyć obszar mediów i e-commerce. Mam nadzieję, że dzięki swojemu doświadczeniu będę mógł przyczynić się do jej dalszego rozwoju. Przed nami wiele ambitnych wyzwań i projektów - komentuje Piotr Walter.

Walter wcześniej przez ponad 20 lat był związany z Grupą ITI i TVN. W latach 1999-2012 był członkiem zarządu TVN, a w latach 2001-2009 - prezesem firmy. W latach 2013-2015 pełnił funkcje wiceprezesa Grupy ITI oraz członka rady nadzorczej i przewodniczącego komitetu ds. strategii i kontentu w TVN.

W składzie rady nadzorczej Wirtualnej Polski Holding są:
- Jarosław Mikos i Beata Barwińska-Piotrowska od kwietnia 2015 roku,
- Mariusz Jarzębowski od czerwca 2016 roku,
- Piotr Walter i Aleksander Wilewski od kwietnia 2017 roku,
- Witold Woźniak od sierpnia ub.r.,
- Katarzyna Beuch i Grzegorz Konieczny od czerwca br.

Członkami komitetu audytu są Aleksander Wilewski jako przewodniczący, Katarzyna Beuch i Mariusz Jarzębowski.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Brański, Bujniewicz-Belka i Sierota dalej w zarządzie

W poniedziałek rada nadzorcza Wirtualnej Polski Holding na kolejną kadencję w zarządzie powołała Michała Brańskiego, Elżbietę Bujniewicz-Belkę (jest członkiem zarządu ds. finansowych) i Krzysztofa Sierotę.

W połowie czerwca br. walne zgromadzenie spółki zdecydowało, że jej prezesem na kolejną kadencję jest Jacek Świderski.

Świderski, Brański i Sierota poprzez spółki zależne są głównymi akcjonariuszami Wirtualnej Polski Holding - każdy z nich ma walory stanowiące 12,95 proc. kapitału i 18,63 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

W pierwszej połowie br. przychody Wirtualnej Polski Holding poszły w górę rok do roku o 52,3 proc. do 397,11 mln zł, a zysk netto - z 15,09 do 69,99 mln zł.

Firma od ponad sześciu lat jest notowana na warszawskiej giełdzie. W poniedziałek na koniec sesji przy kursie 120 zł kapitalizacja spółki wynosiła 3,51 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Walter na czele rady nadzorczej Wirtualnej Polski

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XYZ
To z tej okazji poczta na O2 i wp cały dzień nie działa...
31 3
odpowiedź
User
Rafal
Brawo, bardzo dobra decyzja. I dobre miejsce dla Piotra
6 32
odpowiedź
User
I Wszystko Jasne...
Przeglądam wszystkie ścieki od kilku lat...i takiej nagonki na rząd i wszystko co made PL dawno nie widziałem...w WP
37 5
odpowiedź