SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Witwicki prowadzącym i twarzą „Wydarzeń” Polsatu

Szef portalu Interia.pl i wieloletni dziennikarz Polsat News Piotr Witwicki dołączy do zespołu prowadzących główne wydanie „Wydarzeń” Polsatu - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki stacji zdradza nam, że Witwicki będzie też twarzą dziennika.

Piotr Witwicki; fot. Polsat NewsArticle

Piotr Witwicki w latach 2007-2008 był związany z Telewizją Polską. Pracę w Polsat News rozpoczął zaraz po starcie tego kanału w lipcu 2008 roku. Zaczynał jako reporter, później zaczął prowadzić także poranne „Graffiti”, „Gościa Wydarzeń” i „Śniadanie w Polsat News”.

Od czerwca 2019 roku jest koordynatorem portalu polsatnews.pl, a po przejęciu przez Polsat portalu Interia.pl, Witwicki został jego redaktorem naczelnym. Funkcję tę pełni od grudnia 2020 roku. Dziennikarz jest absolwentem filozofii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

„Dziennikarz o ogromnym doświadczeniu”

W ostatnim czasie główne wydania „Wydarzeń” prowadzili Dorota Gawryluk, Magdalena Kaliniak, Bogdan Rymanowski, Michał Cholewiński, a od stycznia br. także Katarzyna Zdanowicz, która przeszła z TVN24. W wydaniach południowych i wieczornych można było zobaczyć m.in. Jarosława Gugałę, Piotra Jędrzejka czy Karolinę Soczewkę.

Witwicki zadebiutuje w roli gospodarza w niedzielę, 1 maja. - Piotr to dziennikarz o ogromnym już doświadczeniu. Ma na swoim koncie wiele programów publicystycznych, przygotowuje też serwisy informacyjne w Polsat News i Interii. Do tego jest autorem książek i publikacji. Teraz będzie współtworzył „Wydarzenia” i będzie ich twarzą. Współpracujemy od kilku lat przy wielu projektach i cieszę się na kolejny - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacyjny i publicystyki w Telewizji Polsat.

Niedawno informowaliśmy, że media we Włocławku, rodzinnym mieście Witwickiego miały próbować cenzurować dziennikarza po tym jak ukazała się jego książka „Znikająca Polska” o transformacji. Wcześniej przyszły prowadzący „Wydarzeń” zdradził, że przyjął do swojego mieszkania w Aninie uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

W marcu br. udział w rynku „Wydarzeń 18.50” w Polsacie, Polsat News i kanale Wydarzenia24 wyniósł 17,86 proc. Dziennik stacji Zygmunta Solorza mógł się pochwalić największym wzrostem oglądalności.