SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Syn Zygmunta Solorza wśród nowych członków rady nadzorczej Netii

Justyna Kulka (dyrektor departamentu marketingu w Cyfrowym Polsacie i Polkomtelu), Piotr Żak (syn Zygmunta Solorza) i Maciej Szwarc zostali powołani do rady nadzorczej Netii. Z firmą żegna się Mirosław Godlewski.

Article

Justyna Kulka ma ponad 10-letnie doświadczenie managerskie w marketingu. Od kwietnia br. pełni funkcję członka zarządu Plus Banku, odpowiadając za pion handlowy. Od lipca 2012 r. jest dyrektorem departamentu strategii marketingowej w Grupie Cyfrowy Polsat. Wcześniej, w latach 2008-2012 była dyrektorem marketingu rynku biznesowego w spółce P4 (operator sieci Play), a w latach 2001-2008 pracowała w spółce PTC (obecnie T-Mobile Polska), pełniąc kolejno funkcje kierownika sekcji zarządzania treścią i partnerami, kierownika działu zarządzania treścią i partnerami oraz kierownika działu produktów transakcyjnych. Z kolei w latach 2000-2001 była kierownikiem kanału pośredniego, key account managarem i kierownikiem sprzedaży w Formus Polska, a w latach 1997-1999 - large account managerem w Netia Telekom Poznań. Ukończyła studia magisterskie na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz studia MBA na Uniwersytecie Warszawskim.

Piotr Żak, młodszy syn Zygmunta Solorza, od 2014 r. prowadzi w Polsce działalność biznesową w zakresie m.in. budowania i wspierania start-upów, koncentrując się na sektorze nowoczesnych technologii. Jest twórcą takich firm jak Frenzy (e-sport) i Golden Coil (marketing i reklama internetowa). Od marca 2016 r. zasiada w radzie nadzorczej Telewizji Polsat. Ukończył studia ekonomiczne na Royal Holloway, University of London.

Maciej Szwarc, który ponownie został wybrany do rady nadzorczej Netii (zasiada w niej od 2017 r.), obecnie pracuje w MSC Consulting, gdzie zajmuje się doradztwem w zakresie ubezpieczeń i finansów. Wcześniej pracował w firmach AXA Polska (CEO: 2007-2015), Winterthur Polska (Credit Suisse Group, CEO: 2004-2006, CFO: 2001-2004), Zurich Handlowy Polska (dyrektor finansowy: 1998-2001), Makro Cash & Carry Polska (skarbnik: 1997-1998), Era GSM (obecnie T-Mobile Polska, zastępca skarbnika: 1996-1997) oraz DM BGŻ Bank (analityk: 1994-1996). Był też prezesem zarządu AXA TUiR, AXA Polska, AXA Życie TU, Winterthur TUiR i Winterthur Życie TU, członkiem zarządu Winterthur Życie TU, przewodniczącym rady nadzorczej AXA PTE oraz członkiem rady nadzorczej AXA Życie TU, AXA TFI, AXA PTE i Winterthur PTE. Ponadto w latach 2008-2015 pełnił funkcję wiceprezesa Lewiatana, a w latach 2009-2015 - członka rady Le Chambre de Commerce et d'Industrie Francaise en Pologne. Ukończył Columbia University w Nowym Jorku, Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie.

Z rady nadzorczej Netii odchodzi Mirosław Godlewski

W czwartek z zasiadania w radzie nadzorczej Netii zrezygnował Mirosław Godlewski, w komunikacie giełdowym nie podano powodów tej decyzji. W radzie nadzorczej firmy był od września 2014 roku. Wcześniej, w latach 2007-2014, Godlewski był prezesem Netii.

Z rady nadzorczej Netii odszedł też Grzegorz Zambrzycki. Był jej członkiem z ramienia Mennicy Polskiej.

Oprócz Kulki, Żaka i Szwarca, członkami rady nadzorczej Netii nadal są Zbigniew Jakubas, Grzegorz Zęgota i Adam Biedrzycki.

Cyfrowy Polsat ma 10 mld zł długu

Na początku grudnia ub.r. Cyfrowy Polsat za 638,8 mln zł przejął 32 proc. akcji Netii od Mennicy Polskiej oraz FIP 11 FIZAN. Natomiast w drugiej połowie maja, po uzyskaniu zgody UOKiK-u, Cyfrowy Polsat i związana z nim spółka Karswell w ramach wezwania kupiły od inwestorów kolejne 33 proc. akcji Netii, płacąc za nie 638,75 mln zł.

Na przełomie ub. i br. do zarządu Netii z ramienia Cyfrowego Polsatu dołączyli Krzysztof Adaszewski i Andrzej Abramczyk, a do rady nadzorczej - Wojciech Pytel. W drugiej połowie maja z zarządu odeszli prezes i dyrektor generalny Katarzyna Iwuć oraz członek zarządu i dyrektor ds. techniki Stefan Radzimiński, a obowiązki prezesa przejął Wojciech Pytel.

Na koniec marca br. grupa Cyfrowy Polsat miała 10,26 mld zł zadłużenia netto, a jego stosunek do zysku EBITDA z ostatnich 12 miesięcy wynosił 2,87. Wiosną br. firma zmieniła swoją umowę kredytową, wydłużając okres spały do końca września 2022 roku oraz podwyższając poziom dopuszczalnego zlewarowania z 1,75 do 3.

W pierwszym kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 2,34 mld zł wpływów sprzedażowych oraz 292,2 mln zł zysku netto. Liczba abonentów firmy zmalał o 1,8 proc. do 5,74 mln, za to liczba sprzedanych im usług zwiększyła się o 3,4 proc. do 13,8 mln.

Od początku przyszłego tygodnia usługi Netii będą dostępne w ofercie Cyfrowego Polsatu i Plusa, m.in. w programie rabatowym SmartDom. W ramach pilotażu będą oferowane w 181 punktach sprzedaży tych firm, a docelowo - we wszystkich.

Dołącz do dyskusji: Syn Zygmunta Solorza wśród nowych członków rady nadzorczej Netii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl