SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKN Orlen: czas na emisję min. 500 mln euro euroobligacji

PKN Orlen może w ciągu roku podjąć decyzję o emisji euroobligacji na kwotę co najmniej 500 mln euro, o ile warunki emisji tego instrumentu będą atrakcyjne, poinformował wiceprezes Sławomir Jędrzejczyk w czwartek.

PKN Orlen: czas na emisję min. 500 mln euro euroobligacji

"Teoretycznie w ciągu roku możemy podjąć decyzję o emisji euroobligacji, po to, żeby zdywersyfikować źródła finansowania" - powiedział Jędrzejczyk na spotkaniu z dziennikarzami.

Zastrzegł jednak, że jeśli warunki emisji tego instrumentu nie będą atrakcyjne, spółka w ogóle z niego nie skorzysta, gdyż ma alternatywne źródła finansowania.

Z jego słów wynika, że najmniejsza możliwa wartość emisji to 500 mln euro. "Poniżej tego poziomu nie emituje się euroobligacji, gdyż inwestorzy obawiają się w takiej sytuacji zbyt niskiej płynności tego instrumentu" - wyjaśnił Jędrzejczyk.

W połowie listopada agencja Fitch Ratings nadała oczekiwany rating BB+ planowanej emisji euroobligacji PKN Orlen. Przychody z emisji euroobligacji będą wykorzystane do ogólnych celów korporacyjnych PKN, podała wówczas agencja.

Fitch podkreślał też, że sukces emisji długoterminowych euroobligacji wydłużyłby średnią zapadalność długu i znacząco zmniejszy ryzyko refinansowania PKN w 2012 r., gdy zapadać będzie 7,2 mld zł, tj. 65% całości długu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKN Orlen: czas na emisję min. 500 mln euro euroobligacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl