SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKO Bank Polski z kolekcjonerską monetą na 100-lecie powstania

Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu srebrną monetę o nominale 10 zł "100-lecie powstania PKO Banku Polskiego".

Article

Srebrna moneta o nominale 10 zł na 100-lecie powstania PKO Banku Polskiego wyemitowana została w nakładzie do 20 tys. sztuk. Jej cena to 120 zł brutto. Monetę można kupić w oddziałach okręgowych NBP i sklepie internetowym Kolekcjoner.

Kompozycja monety to artystyczna wizja współczesnej bankowości zwróconej ku przyszłości. Znajduje się na niej wizerunek ekranów urządzeń mobilnych, nakładających się, wielowarstwowych okien aplikacji, przechodzących między rewersem a awersem. Umieszczono na nich elementy nawiązujące do postępującej cyfryzacji życia społecznego, w które wpisano liczby odnoszące się do skali działania banku.

Na rewersie widnieją przenikające się postacie, mające symbolizować powszechność usług PKO BP i jego dostępność dla milionów Polaków. Na awersie godło Rzeczypospolitej Polskiej otaczają kręgi symbolizujące świat technologii cyfrowej.

Moneta "100-lecie powstania PKO Banku Polskiego":
- nominał 10 zł
- metal: Ag 925/1000
- stempel: lustrzany
- średnica: 32,00 mm
- masa: 14,14 g
- brzeg (bok): gładki
- nakład: do 20 tys. szt.
- projektant monety: Dominika Karpińska-Kopiec
- emitent: NBP
- na zlecenie NBP monety wyprodukowała Mennica Polska SA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKO Bank Polski z kolekcjonerską monetą na 100-lecie powstania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl