SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKO BP sprzedał euroobligacje za 250 mln CHF. Emisje także w EUR i USD

PKO Bank Polski wyemitował euroobligacje na kwotę 250 mln CHF w ramach otwartego w 2008 roku programu o wartości 3 mld euro. PKO BP podało też, że rozważa także emisję w EUR lub USD.

PKO BP sprzedał euroobligacje za 250 mln CHF. Emisje także w EUR i USD

"W ramach kolejnej transzy progamu euroobiligacji PKO Bank Polski uplasował papiery w kwocie 250 mln CHF o zapadalności 5 lat oprocentowane według stałej stopy. Nominał jednej obligacji to 5 tys. CHF. Ostateczna wycena wyniosła 220 pb ponad stopę midswap, a oprocentowanie 3,538%, czyli około 85 bps powyżej porównywalnych obligacji rządowych denominowanych we frankach szwajcarskich" - głosi komunikat.

Emisja miała charakter publiczny i była skierowana do inwestorów instytucjonalnych inwestujących na rynku długu. Obligacje są notowane na giełdzie w Zurichu. Zgodnie z podjętą uchwałą zarządu PKO BP wyemitował papiery dłużne typu senior (niepodporządkowane) z wykorzystaniem dokumentacji otwartego programu EMTN (European Medium-term Notes).

"W ostatnim czasie warunki do przeprowadzenia emisji postrzegaliśmy jako sprzyjające, nastąpiło wyraźne obniżenie stawki midswap, a rynek wykazywał zainteresowanie nowymi emisjami, dlatego też po raz kolejny sięgnęliśmy po środki z rynku europejskiego. W pierwszej kolejności przeprowadziliśmy emisję w CHF, a w przyszłości rozważamy także emisję w EUR lub USD" - powiedział wiceprezes banku Jakub Papierski, cytowany w komunikacie.

Aranżerami i prowadzącymi księgę popytu dla emisji w CHF był Credit Suisse i BNP Paribas. Banki te były też dealerami emisji w CHF razem z PKO BP.

W ramach programu EMTN w październiku 2010 roku PKO BP wyemitował 5-letnie euroobligacje o wartości 800 mln euro. Środki z emisji papierów dłużnych bank przeznacza na refinansowanie obecnego zadłużenia krótkoterminowego oraz refinansowanie kredytów hipotecznych w euro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKO BP sprzedał euroobligacje za 250 mln CHF. Emisje także w EUR i USD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl