SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKP Intercity sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski

Spółka PKP Intercity została sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Kontrakt podpisano do 2027 roku.
 

Article

PKP Intercity z dumą dołącza do Polskiej Rodziny Olimpijskiej. Jako narodowy przewoźnik kolejowy na co dzień realizujemy swoją misję publiczną, zapewniając przejazdy milionom Polaków do większych miast i mniejszych miejscowości. Od dzisiaj nasza misja zyskuje również oblicze sportowe. Będziemy partnerem polskich olimpijczyków w rywalizacjach o najważniejsze trofea – medale olimpijskie. Od lat angażujemy się we wspieranie najbardziej znanego polskiego wyścigu kolarskiego, dlatego było dla nas oczywiste, że chcemy wspierać kolarzy, promując tym samym zdrowy tryb życia. Połączenie podróży pociągiem i rowerem to doskonała recepta na ekologiczną podróż. Tylko w ciągu ostatniego półtora roku w naszych pociągach przewieźliśmy pół miliona rowerów – powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

W ramach umowy sponsorskiej, która będzie obowiązywała w latach 2023-2027, PKP Intercity otrzymuje prawa do używania tytułów, m.in.: „Sponsora Olimpijskiej Reprezentacji Polski na Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024”, „Sponsora Młodzieżowej Reprezentacji Polski na Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Gangwon 2024”, „Sponsora Polskiego Komitetu Olimpijskiego” oraz „Sponsora Polskiego Ruchu Olimpijskiego”.

– Cieszę się, że na naszej ścianie znajdzie się kolejna tabliczka z nazwą zacnej firmy, spółki Skarbu Państwa. Cieszę się tym bardziej, że jest to PKP Intercity, ponieważ jestem synem kolejarza, a kolej jest dla mnie kluczowym elementem rozwoju każdej gospodarki, każdego kraju. Nasza kolej tez się prężnie rozwija i chcę tu pogratulować panu prezesowi PKP Intercity za skrócenie dojazdu do kluczowych miast w Polsce o nawet kilkanaście minut. Bardzo się cieszę, że jesteście dziś z nami i chcecie wspierać kultowy sport jakim w Polsce jest kolarstwo. Cieszę się, że gościmy dziś tu także ikony tego sportu i mistrzów, którzy tym samym wspierają to, co się dziś zmienia dla polskiego kolarstwa, z którego się wywodzą. Po raz kolejny podziękuję prezesowi Radosławowi Piesiewiczowi za to, że kontynuuje swoje dzieło i spełnia swoje obietnice wpierając związki sportowe – powiedział Tomasz Poręba, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

PKP Interciity sponsorem strategicznym Polskiego Związku Kolarskiego

Beneficjantem tej umowy będzie Polski Związek Kolarski, dla którego spółka staje się sponsorem strategicznym. 

– Moje częste kontakty z PKP Intercity zaczęły się jak zostałem Prezesem Polskiego Związku Kolarskiego. Mieszkam na Śląsku i dojeżdżam do siedziby związku koleją, a super tabor i punktualność, tylko mi w tym pomagają. Dziękuję, że możemy się dziś tu spotkać w takich okolicznościach, w dużej mierzej dzięki Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu. Rok temu rozpoczęliśmy w PKOl reformę, aby związek był zarządzany profesjonalnie, żeby wszystkie zmiany były planowane, żebyśmy mogli oceniać ich efekty, w końcu, aby pokazać nasz związek jako profesjonalny, któremu można zaufać. Dziś otrzymujemy sponsora strategicznego Polskiego Związku Kolarskiego, który pomoże nam osiągać sukcesy. Efekty będą. Topowi zawodnicy, którzy dziś tu są walczą za granicą, zdobywają medale, a dzięki wsparciu PKP Intercity będzie ich na pewno więcej – powiedział Rafał Makowski, prezes PZKol.

Dołącz do dyskusji: PKP Intercity sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl