SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Plany Banku Pekao

Bank Pekao SA spodziewa się lepszych wyników w 2006 r. w stosunku do 2005 r.

Bank Pekao SA spodziewa się poprawy wyników finansowych w 2006 roku w stosunku do roku obecnego, wynika z czwartkowej wypowiedzi wiceprezesa banku Luigi Lovaglio.

„W 2006 roku nie spodziewamy się, że wyniki finansowe nie poprawią się w stosunku do 2005 roku” – powiedział Lovaglio podczas konferencji prasowej.

Analitycy oczekują, że w tym roku Pekao SA zakończy rok osiągając 1,45 mld zł zysku netto.

„Analitycy spodziewają się, że będzie to 1,45 mld zł, a jak do tej pory raczej zaspakajaliśmy ich oczekiwania” – dodał wiceprezes.

Pekao zakłada dalszy wzrost kredytów detalicznych i hipotecznych, głównie złotowych.

„W przypadku kredytów hipotecznych nie będziemy oferować ich we frankach szwajcarskich, a właściwie nie powinniśmy i tego będziemy się trzymać” – powiedział Lovaglio.

Według Andrzeja Bratkowskiego, głównego ekonomisty Banku Pekao SA, w przyszłym roku należy spodziewać się wzrostu stóp procentowych.

„W obliczu rosnących cen ropy naftowej oczekujemy wzrostu inflacji i stóp procentowych. Utrzyma się jednak naszym zdaniem wysoka dynamika kredytów” – powiedział Bratkowski.

Bank Pekao SA miał 404,34 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy spółki w trzecim kwartale 2005 roku wobec 336,47 mln zł zysku rok wcześniej. Jest to wynik lepszy od oczekiwań rynkowych, których średnia wynosiła 362,0 mln zł.

Wynik odsetkowy grupy wyniósł 620,47 mln zł wobec 544,04 mln zł rok wcześniej, natomiast wynik z opłat i prowizji ukształtował się na poziomie 399,81 mln zł wobec 364,77 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku.

PO trzech kwartałach 2005 roku bank miał 1,131 mld zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,001 mld zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plany Banku Pekao

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl