SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Platforma nc+ straciła 14 tys. abonentów, wpływy niższe o 2,7 proc.

W pierwszym półroczu tego roku koncern Vivendi zanotował niższe przychody niż rok wcześniej i wyższy zysk operacyjny EBIT. Należąca do niego platforma nc+ w ciągu 12 miesięcy straciła 14 tysięcy abonentów.

Article

W opublikowanym raporcie finansowym podsumowującym pierwsze półrocze br. Vivendi podaje, że przychody koncernu wyniosły 5,04 mld euro, po spadku rok do roku o 0,9 proc.

W raportowanym przez Vivendi okresie firma lepiej wypada pod względem zysków. Wskaźnik EBIT (zysk operacyjny przed opodatkowaniem) sięgnął kwoty 1,06 mld euro, co oznacza wzrost o 3,4 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem ub.r.

Na polskim rynku Vivendi zanotował spadek wyników. Platforma nc+, kontrolowana przez ITI Neovision należący do Grupy Canal+, na koniec czerwca br. miała 2,115 mln abonentów. To spadek o 14 tys. i 0,7 proc. odbiorców rok do roku.

Słabnącą popularność nc+ potwierdzają też wyniki finansowe Vivendi w Polsce. W pierwszej połowie br. przychody w Polsce zamknęły się na poziomie 246 mln euro, co oznacza spadek o 2,7 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem ub.r.

Nieco lepiej kwestia liczby abonentów Grupy Canal+ wygląda w ujęciu globalnym. Według raportu obecnie na całym świecie jest ich 15,8 mln, a w minionym półroczu przybyło 558 tys. Motorem wzrostu jest tutaj przede wszystkim działalność Grupy Canal+ na rynkach zagranicznych, bowiem we Francji firma zanotowała spadek liczby abonentów o 272 tys. Obecnie kanały Grupy odbiera we Francji 8,1 mln klientów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platforma nc+ straciła 14 tys. abonentów, wpływy niższe o 2,7 proc.

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iwan
Cyfrowy Polsat w tym samym okresie zyskał klientów, więc wygląda na to, że ludzie przechodzą z nc+ do CP. I jako abonent tej platformy, przyznaję, że się temu zupełnie nie dziwię.
23 22
odpowiedź
User
Wulo
Ich jedyny pozytywny aspekt to oferta mix, gdzie można mieć abonament tańszy o 10 zł oraz oferta sprzętu.
10 10
odpowiedź
User
PIOTREK
A JA JUZ ZLOZYLEM WYPOWIEDZENIE DO CYROWEGO POLSATU,BO PRZECHODZE DO NC+.W POLSACIE NA OKRAGLO POWTORKI,FILM ,KTORY TRWA 90 MIN.W KANALE POLSATU TRWA 150 MIN.!!!MAM PLACIC ZA OGLADANIE REKLAM!?
24 18
odpowiedź
User
ADAM
Ja tez zloze wypowiedzenie Cyfrowemu Polsatowi.Jak sobie przypomne co wyprawiali jak byly Mistrzostwa Swiata to ani sie nie zastanawiam.Jeszcze 3 mies umowy i Goodbye Cyfrowy Polsat!
21 10
odpowiedź
User
władysław wela04
Wcale się nie dziwię,że N C+ma straty w porównaniu do roku poprzedniego,
ponad osiemset tysięcy dawnej TVN na kartę,która się kończy 31 X 2016 r.
Szukało lub szuka coś odpowiedniego w zamian, t/z,możliwie taniego i rozsądnego,
trochę filmu, trochę rozrywki,sportu,wiadomości i nie potrzeba 90 czy 150 kanałów,
wystarczy 20 i relatywnie sensownej ceny,dla ludzi starszych, emerytów.
Obecnie proponujecie,niby ten najtańszy, Start opata 20zł,ale trzeba kupić
dekoder za 200zł a tam jest wszystko to co proponuje TV, obecnie narodowa.
Więc logika wskazuje,że nie warto,dwa razy płacić za to samo mieć tylko,ze sportu,
Polsat Sport News.Trzeba by proponować coś lepszego,zwłaszcza sportu.
14 13
odpowiedź