SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image: po zleceniach dla TVP i Polsatu wpływy wzrosły o 26 proc., wynik netto 1,35 mln zł w górę

W pierwszym kwartale br. wpływy grupy kapitałowej Platige Image, zajmującej się produkcją i postprodukcją treści wideo, wzrosły w skali roku o 26 proc. do 19,43 mln zł. Natomiast wynik netto firmy poprawił się z 903 tys. zł straty do 450 tys. zł zysku.

Article

W sprawozdaniu Platige Image wzrost swoich wpływów tłumaczy m.in. rozwojem usług opraw telewizyjnych w oparciu o technologię VIZRT dla Telewizji Polsat i Telewizji Polskiej. Dla pierwszego nadawcy firma przygotowała i obsługuje oprawę 700-metrowego studia do transmisji sportowych (głównie piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy) uruchomionego w sierpniu ub.r., a dla TVP - oprawę i efekty wizualnej do nowego studia „Wiadomości”, które zadebiutowało w minioną niedzielę.

Platige Image zaznacza, że zwiększyły się też przychody realizacji cinematików i z postprodukcji oraz z produkcji reklam w domu produkcyjnym Dobro.

Koszty operacyjne firmy zwiększyły się w skali roku o 17 proc. do 18,73 mln zł, głównie w związku ze wzrostem nakładów na usługi obce (o 37 proc. do 10,49 mln zł) oraz amortyzację (o 19 proc. do 1,14 mln zł). Znacząco zmalały natomiast wydatki na zużycie materiałów i energii (o 24 proc. do 334 tys. zł) oraz podatki i opłaty (o 27 proc. do 197 tys. zł).

Firma zaznacza, że jej koszty wzrosły z uwagi na rozwój domu produkcyjnego Dobro. - Relatywnie do sprzedaży większość kategorii kosztowych (poza usługami obcymi i amortyzacją) zmalała, co jest wynikiem obniżenia kosztów zmiennych działalności operacyjnej grupy. Udział wynagrodzeń i usług obcych w sprzedaży razem zmalał z 90 proc. do 85 proc. w bieżącym okresie - dodano.

Wynik grupy Platige Image z działalności operacyjnej poprawił się w skali roku z 345 tys. zł straty do 766 tys. zł zysku, wynik brutto - z 622 tys. zł straty do 573 tys. zł zysku, a wynik netto - z 903 tys. zł straty do 450 tys. zł zysku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image: po zleceniach dla TVP i Polsatu wpływy wzrosły o 26 proc., wynik netto 1,35 mln zł w górę

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tyle...
Czyli musieli współprcaować z TVPis... Rzadka sytuacja profesjonalizmu w tej stacji... w tym rządzie.
odpowiedź
User
zed
A przy okazji - to ile odcinków Wiedźmina wyreżyserował Bagiński?
odpowiedź
User
Netflix - Znawca
A przy okazji - to ile odcinków Wiedźmina wyreżyserował Bagiński?

Nie wiadomo jeszcze, ale pośrednia odpowiedź o tym dlaczego potencjalnie nie ma szans na poprowadzenie wszystkich odcinków:
https://www.quora.com/Why-do-TV-series- ... de-Why-don’t-they-just-keep-the-same-director-for-the-whole-season
odpowiedź