SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image z 91,1 mln zł wpływów, zysk wyższy dzięki rozwiązaniu odpisu

Według wstępnych danych w ub.r. grupa kapitałowa Platige Image, zajmująca się głównie produkcją i postprodukcją wideo, zanotowała 91,15 mln zł przychodów sprzedażowych, 8,89 mln zł zysku EBITDA i 2,92 mln zł zysku netto. Firm rozwiązała 2,4 mln zł odpisu dotyczącego nieruchomości w Warszawie.

Article

W 2019 roku grupa Platige Image miała 90,43 mln zł wpływów sprzedażowych i 3,01 mln zł zysku netto.

Pełny raport finansowy za ub.r. firma opublikuje w piątek 19 marca. W czwartek zaznaczyła, że zdecydowała się rozwiązać utworzony trzy lata temu odpis w wysokości 2,4 mln zł dotyczący nakładów na odbudowę nieruchomości z przeznaczeniem na budynek biurowy na terenie Fortu Mokotów w Warszawie.

Spółka otrzymała bowiem uprawomocnioną decyzję Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o przebudowie i zmianie sposobu użytkowania budynku. W efekcie - jak podała w komunikacie - „zmieniły się okoliczności dotyczące powyższej nieruchomości związane ze zmianą dotyczącą zakresu i sposobu w jaki dany składnik aktywów będzie użytkowany”.

Platige Image zaznaczyło, że cofnięcie odpisu ma charakter jednorazowy i niegotówkowy.

W drugiej połowie stycznia Platige Image przyjęło strategię na lata 2021-2025, w której zapowiedziało rozpoczęcie produkcji gier wideo, filmów i seriali oraz nie wykluczyło pozyskania kapitału z emisji nowych akcji, przejścia na główny rynek giełdowy i współpracy z inwestorami w spółkach celowych. W lutym firma podpisała list intencyjny z producentem gier Movie Games dotyczący współpracy m.in. przy realizacji trzech gier z kategorii AA.

Do grupy kapitałowej Platige Image należą m.in. spółki Dobro i Platige Films. W trzecim kwartale ub.r. firma zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów o 16 proc. do 25,9 mln zł oraz spadek wyniku netto z 0,8 mln zł zysku do 0,5 mln zł straty. Spółka pozyskała 2,63 mln zł częściowo bezzwrotnego kredytu z PFR w ramach tzw. tarczy finansowej.

Głównymi akcjonariuszami firmy są członkowie jej rady nadzorczej Jarosław Sawko (ma 32,88 proc. kapitału) i Piotr Sikora (30,01 proc.). Tomasz Bagiński ma 8,19 proc. akcji, a prezes spółki Karol Żbikowski - 1,47 proc.

Dołącz do dyskusji: Platige Image z 91,1 mln zł wpływów, zysk wyższy dzięki rozwiązaniu odpisu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl