SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play poszerza zasięg internetu i telewizji

Grupa Play nabyła 100 proc. udziałów spółki Miconet z Mikołowa. To kolejna transakcja, dzięki której firma umacnia swoją pozycję na Śląsku i istotnie rozszerza zasięg usług internetu światłowodowego i telewizji cyfrowej. 

Salon operatora Play (fot. materiały prasowe) Salon operatora Play (fot. materiały prasowe)

Miconet oferuje swoje usługi pod marką Multimetro. Posiada 640 km sieci światłowodowej, w której zasięgu jest 42 tys. gospodarstw domowych w 28 miejscowościach i wsiach na terenie województwa śląskiego.

- Będąc liderem branży telekomunikacyjnej intensywnie inwestujemy w rozwój sieci mobilnej i światłowodowej w Polsce. Inwestycja w spółkę Miconet to kolejna transakcja Grupy Play, po zakupie spółek SferaNet, Syrion i Fibreo która wzmacnia naszą pozycję na Śląsku. Konsekwentnie rozszerzamy zasięg naszych usług dla domu, zapewniając klientom wolność wyboru w zakresie najszybszego internetu światłowodowego i telewizji cyfrowej – stwierdził Jean Marc Harion, prezes Play.

W 2022 roku Miconet przy 8,16 mln zł przychodów miał 248,3 tys. zł straty netto, a rok wcześniej zanotował 7,04 mln zł wpływów i 129,3 tys. zł straty netto. Poprzednio wspólnikami w spółce byli jej prezes Sebastian Lampart, Zbigniew Suchorończak (po 45 proc. udziałów) i członkini zarządu Anna Korabik-Kwaczała (10 proc.).

Poprzednie przejęcia Play

W czerwcu ub.r. Grupa Play przejęła wszystkie udziały spółki Syrion, która oferuje telewizje i internet szerokopasmowy w trzech województwach, m.in. w oparciu o własną sieć światłowodową. Przejęty wówczas operator oferuje przede wszystkim usługę internetową i telewizję cyfrową klientom indywidualnym, biznesowym oraz w modelu hurtowym. Działa w oparciu o liczącą 3 tys. kilometrów sieć światłowodową w trzech województwach: śląskim, opolskim i lubelskim. W jej zasięgu jest 86 tysięcy gospodarstw domowych w ponad 80 miejscowościach.

Na początku 2023 roku Play kupił też 83,5 proc. akcji spółki SferaNet - operatora kablowego działającego na Podbeskidziu. W lipcu ub.r. operator kupił pozostałe udziały w SferaNet. SferaNet oferuje dostęp do internetu i telewizji cyfrowej klientom indywidualnym, a także w modelu hurtowym. Do firmy należy 1,3 tys. kilometrów sieci światłowodowej w kilkudziesięciu miejscowościach na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego oraz żywieckiego.

Do przejęcia spółki Fibreo z Żywca doszło w październiku 2023 roku. Operator działa nie tylko w Żywcu, ale także w takich miejscowościach jak, Pietrzykowice, Kamesznica, Radziechowy i Międzybrodzie Bialskie. W zasięgu firmy jest około 1,5 tys. lokali mieszkaniowych.

W 2020 roku francuska Grupa Iliad za 9,6 mld zł kupiła sieć komórkową Play. W kwietniu 2022 roku sfinalizowano z kolei przejęcie UPC Polska od Liberty Global za 7,013 mld zł. 31 sierpnia ub.r. doszło do prawnego połączenia spółek P4 (operator sieci komórkowej Play) i UPC Polska (sieć kablowa).

Dołącz do dyskusji: Play poszerza zasięg internetu i telewizji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl