SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play ma umowę dot. 470 mln zł kredytu do EBI na rozwój internetu szerokopasmowego

Spółka P4, operator sieci telekomunikacyjnej Play, zawarła z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym umowę kredytową na kwotę 470 mln zł. To kolejny kredyt zaciągany przez telekom od ponad roku należący do francuskiej grupy Iliad.

W komunikacie P4 poinformowano, że środki z umowy kredytowej zostaną wykorzystane przez Play na częściowe sfinansowanie inwestycji w kierunku zwiększenia przepustowości i unowocześnienia technologicznego sieci komórkowej obsługującej ultraszybkie usługi szerokopasmowe.

Cel finansowania określony w umowie wspiera takie projekty Unii Europejskiej jak "2025 Gigabit Society", poświęcone wyeliminowaniu terytorialnych nierówności w dostępnie do szybkiej sieci szerokopasmowej oraz cyberbezpieczeństwo i cele transformacji cyfrowej ogłoszone w "2030 EU Digital Compass".

Pożyczka zostanie wypłacona w maksymalnie 9 transzach w trakcie dwuletniego okresu dostępności. Spłata pożyczki nastąpi w jednej racie po 6 latach od uruchomienia pożyczki lub w równych ratach w ciągu 10 lat od uruchomienia z uwzględnieniem 3-letniego okresu karencji. Poszczególne transze kredytu będą oprocentowane wg stałej lub zmiennej stopy procentowej opartej o WIBOR.

Play wziął kredyty na UPC Polska i sprzęt od Samsunga

W grudniu ub.r. operator Play podpisał umowę kredytu w kwocie 5,5 mld zł na częściowe sfinansowanie kupna UPC Polska.

Ponadto zaciągnął 464,4 mln zł kredytu w Banco Santander, planuje przeznaczyć te środki na zakupy sprzętu elektronicznego od Samsung Electronics Polska.

Umowa kupna 100 proc. udziałów UPC Polska od Liberty Global została zawarta przez P4 w drugiej połowie września br. Cena wynosi 7 mld zł, w komunikacie P4 zaznaczono, że „odpowiada mnożnikowi EBITDAaL za rok 2020 na poziomie 9,3x przed efektami synergii i około 7x z uwzględnieniem synergii przychodowych i kosztowych”

Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2022 roku po uzyskaniu zgód organów antymonopolowych.

W trzecim kwartale ub.r. P4 osiągnęło wzrost przychodów o 1,7 proc. do 1,83 mld zł. Na koniec września telekom miał 12,32 mln aktywnych użytkowników (105 tys. więcej niż na koniec czerwca), w tym 235 tys. korzystających z usługi Play Now TV.

Pod koniec 2020 roku P4 zostało przejęte przez francuską Grupę Iliad, która za 97 proc. akcji operatora zapłaciła 9,6 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Play ma umowę dot. 470 mln zł kredytu do EBI na rozwój internetu szerokopasmowego

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ciasny Wiesiek
Gorzej jak zrodelko kolejnych kredytow wyschnie. Co wtedy zrobi siec Play bez kolejnych kredytow?
odpowiedź
User
Pawel
W 2021 z Playa odeszlo najwiecej klientow.Podziekujcie BKS.
odpowiedź
User
BKS ??
... Podziekujcie BKS.

https://bks.bielsko.pl/ ?
odpowiedź