SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play zwiększa przychody i zysk, ma 13 mln użytkowników

W II kwartale br. operator sieci telekomunikacyjnej Play uzyskał wzrost przychodów na poziomie 23,1 proc., zaś o 15,5 proc. wzrósł jego zysk EBITDA. Z usług sieci korzysta obecnie 13 milionów osób, a prawie połowa to klienci abonamentowi.

Article

W komunikacie Play informuje, że w II kwartale br. całkowite przychody operacyjne zamknęły się kwotą 1,29 mld zł - to wynik lepszy o 23,1 proc. rok do roku. Jednocześnie w okresie 12. miesięcy zakończonych w II kwartale br. przychody operatora osiągnęły poziom 3,83 mld zł, co oznacza wzrost o 20,1 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem fiskalnym.

Skorygowana EBITDA za ostatnich 12 miesięcy wyniosła 1,26 mld zł i była wyższa o 36,8 proc. w porównaniu z tym samym wskaźnikiem poprzedniego okresu rozliczeniowego.

Play zakomunikował także, że przybywa mu użytkowników. W II kwartale br. baza klientów powiększyła się 343 tys., co oznacza, że obecnie z usług operatora korzysta 13 mln Polaków. Jednocześnie z 45,6 do 49,4 proc. (rok do roku) wzrósł odsetek użytkowników płacących miesięczny abonament.

- Pod wieloma względami drugi kwartał 2015 r. był okresem silnego wzrostu dla Play - podsumowuje wyniki Jørgen Bang-Jensen, prezes Play. - Obecnie jesteśmy operatorem mobilnym świadczącym usługi 13. mln abonentów z udziałem w rynku na poziomie 22,3 proc. Co ważniejsze, motorem wzrostu w II kw. było znaczne zwiększenie bazy abonentów kontraktowych. Doskonałe wyniki sprzedażowe przełożyły się na wymierne wyniki finansowe w II kw. 2015 r., z przychodami na poziomie 1 299 mln zł, co stanowi wzrost o 23,1 proc. w porównaniu z II kw. 2014 r., oraz wzrostem skorygowanej marży EBITDA do poziomu 28,8 proc. - wylicza Jørgen Bang-Jensen.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play zwiększa przychody i zysk, ma 13 mln użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl