SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Plus wprowadza plany abonamentowe z 5G, ceny od 60 zł miesięcznie

Sieć telekomunikacyjna Plus (grupa Cyfrowy Polsat) wprowadza nowe plany taryfowe z internetem mobilnym w standardzie 5G dla klientów indywidualnych i biznesowych. Ceny pakietów zaczynają się od 60 zł miesięcznie.

Szymon Majewski w reklamie taryf z 5G w Plusie Article

Obecnie Plus oferuje zasięg internetu 5G dla 7 milionów Polaków we wszystkich 16 województwach.

Nowe taryfy 5G zapewnią korzystanie z sieci przez cały okres trwania umowy z maksymalną szybkością technologiczną do 600 Mb/s.

Taryfy Plusa z 5G - klienci indywidualni

Trzy nowe warianty abonamentu w Plusie obejmują nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y wraz z pakietami danych w standardzie 5G:

•    25 GB za 60 zł miesięcznie,

•    100 GB za 90 zł miesięcznie,

•    150 GB za 120 zł miesięcznie.

Osoby, które zdecydują się przenieść numer z innej sieci, nie będą płacić za abonament nawet przez cztery miesiące. Cena abonamentu za drugą kartę jest niższa o 25 zł miesięcznie.

Plus przygotował również jeszcze większe paczki internetu w nowych taryfach internetu mobilnego dla 5G.

•    500 GB 5G za 100 zł/mies.,

•    1000 GB 5G za 200 zł/mies.

Dla klientów, którzy zmienią dostawcę internetu na Plusa, abonament jest darmowy przez 3 miesiące. Ofertę jak zawsze można przetestować przez 15 dni (w przypadku zwrotu należy tylko zapłacić opłatę aktywacyjną wynoszącą 9 zł).

Oferta Plus 5G dla firm

Plus wprowadził też plany z 5G dla użytkowników biznesowych. Trzy pakiety kosztują tyle samo jak te dla klientów indywidualnych, przy czym zawierają większe paczki internetu: 35, 120 i 180 GB.

Oferta internetu mobilnego dla firm przedstawia się następująco:

•    600 GB - w cenie 100 zł + VAT/mies.,

•    1200 GB - w cenie 200 zł + VAT/mies.

Mechanizm promocji z darmowym abonamentem przez pierwsze miesiące jest taki sam jak dla klientów indywidualnych - do 3 miesięcy za darmo przy zmianie dostawcy internetu. Ofertę jak zawsze można przetestować przez 15 dni (w przypadku zwrotu należy tylko zapłacić opłatę aktywacyjną 9 zł netto).

W 2021 roku kolejne 700 stacji bazowych Plusa z 5G

Operator Plusa zapowiada, że w rozpoczynającym się roku będzie dalej rozwijał 5G. Do końca roku usługa ma zostać uruchomiona na ponad 1700 stacjach bazowych Plusa, we wszystkich obecnych oraz byłych miastach wojewódzkich oraz szeregu innych miejscowości.

W efekcie 5G od Plusa ma być dostępne dla ponad 11 mln Polaków.

Operator Plusa sieć 5G oferuje od maja ub.r. Początkowo udostępnił ją na częstotliwości 2600 MHz w technologii TDD, na terenie siedmiu miast: Warszawy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia.  Usługa początkowo była oparta na 100 stacjach bazowych i docierała do ok. 900 tys. osób.

Jednocześnie telekom zaczął instalację ponad 600 dodatkowych stacji w Warszawie i okolicznych miejscowościach, tak żeby sieć 5G objęła zasięgiem ponad 2 mln osób. Początkowo 5G było dostępne dla abonentów Plusa, natomiast na początku października pojawiło się w ofercie Plus na Kartę.

 Polkomtel zaznaczył, że pracuje nad rozwojem 5G także przy wykorzystaniu kolejnych częstotliwości i technologii. Ma to pozwolić w przyszłości oferować sieć 5G jeszcze większej liczbie klientów w jeszcze większej liczbie lokalizacji.

Grupa Cyfrowy Polsat ze wzrostem wpływów i zysku, chce kupić resztę Netii

Do grupy kapitałowej Cyfrowego Polsatu oprócz Polkomtelu i powiązanych z nim spółek należą m.in. Telewizja Polsat, Eleven Sports, a od lipca br. Grupa Interia. W trzecim kwartale br. grupa zanotowała wzrost przychodów o 3,8 proc. r/r do 3 mld zł i kosztów operacyjnych o 2,4 proc. do 2,49 mld zł, dzięki czemu jej zysk netto poszedł w górę z 236,5 do 345 mln zł.

Liczba sprzedanych przez holding usług telefonii mobilnej w modelu abonamentowym zwiększyła się o 7,9 proc.

W drugiej połowie grudnia Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie do sprzedaży 34,02 proc. akcji Netii, oferuje 4,80 zł za sztukę. Wartość wezwania to 548 mln zł. Holding Zygmunta Solorza od ponad dwóch lat jest już większościowym akcjonariuszem Netii, teraz chce przejąć jej wszystkie pozostałe walory.

Dołącz do dyskusji: Plus wprowadza plany abonamentowe z 5G, ceny od 60 zł miesięcznie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiem o tym
W Orange dla firm pakiet internetu jeden terabajt kosztuje 60 złotych netto gdzie tu porównania do tych 200 złotych z Plusie. Kto się złapie na te bajki.
1 3
odpowiedź
User
guru
W Orange dla firm pakiet internetu jeden terabajt kosztuje 60 złotych netto gdzie tu porównania do tych 200 złotych z Plusie. Kto się złapie na te bajki.


Zapomniałeś napisać że Orange naciąga na 5G którego nie ma. Coś co działa z prędkością 4G nazywają 5G - ściema znana z Play :)
W Polsce tylko w Plusie 5G ma max speed 600 Mb/s a średnią ponad 250 Mb/s.
Pozostałe sieci zwyczajnie oszukują nieświadomych wciskając 5G którego nie mają
6 1
odpowiedź