SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus wdrożył w eBOK dla prepaidów USSD fazy II

Plus uruchomił nowy sposób zarządzania kontem użytkowników telefonów na kartę z poziomu aparatu telefonicznego.

Dzięki zastosowaniu technologii USSD (Unstructured Supplementary Service Data) fazy II użytkownik za pomocą jednego prostego kodu *110# i naciśnięcia przycisku inicjującego połączenie uzyskuje dostęp do dynamicznego menu dostosowanego do profilu klienta, co pozwala na łatwe i intuicyjne zmiany na koncie, podano w komunikacie. 

Dotychczas w usługach „Krótkim kodem” wykorzystywana była  I faza  technologii USSD, wskutek czego do każdej zmiany na koncie potrzebna była znajomość określonych kodów.

Poruszanie się po dynamicznym menu jest bardzo proste. W eBOK USSD po wpisaniu *110# i naciśnięciu zielonej słuchawki otrzymujemy listę, w której każda pozycja ma przypisaną cyfrę, np. pierwsze menu dla użytkowników oferty mix wygląda następująco: 
 Witamy w eBok MixPlus!
1.Informacje o koncie
2.Zmiany na koncie
3.Zasilenie konta
4.Swojaki
5.Pakiety
0.Koniec
Odpowiesz?

Po wybraniu w aparacie telefonicznym „odpowiedz” lub „OK” (w zależności od aparatu) oraz wpisaniu odpowiedniej cyfry i jej zatwierdzeniu użytkownik otrzymuje kolejne podmenu z opcjami wyboru. Powrót do poprzedniego menu następuje przez wpisanie: „*” (gwiazdka), a „0” (zero) kończy sesję. W przypadku przerwania sesji (naciśnięcie czerwonej słuchawki, dłuższy czas bez odpowiedzi) można przez kilka minut powrócić do ostatniego menu, wpisując *110#.

W ten sposób użytkownik może m.in. aktywować i deaktywować usługi roaming, GPRS/MMS, Swojaki, pakiety minut, sms, wideorozmowę, zmienić język komunikatów bądź zasilić własne konto lub konto innego użytkownika.

Sieć Plus zapoczątkowała w 2001 r. jako pierwsza wykorzystanie technologii USSD do dokonywania zasileń konta, zmian na kontach użytkowników, a następnie do inicjowania połączeń w roamingu (USSD CallBack Roaming). O popularności usług opartych na tej technologii świadczy fakt, że obecnie ponad 80 procent zasileń kont Simplus, mix i Sami Swoi realizowanych jest przez USSD (usługa „Na raz dwa trzy”).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus wdrożył w eBOK dla prepaidów USSD fazy II

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl