SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PMPG Polskie Media: 800 tys. zł zamiast 3 mln zł limitu kredytowego w rachunku bieżącym

W zeszłym tygodniu wygasła linia kredytowa AWR Wprost, wydawcy tygodnika „Wprost” (spółka należy do PMPG Polskie Media), w rachunku bieżącym opiewająca na 3 mln zł. Jednocześnie PMPG Polskie Media otrzymała nowy kredyt w rachunku bieżącym w wysokości do 800 tys. zł.

Michał M. Lisiecki, większościowy akcjonariusz PMPG Polskie Media / fot. Beata JarzębskaArticle

Z limitu kredytowego w BNP Paribas Bank Polska wynoszącego maksymalnie 3 mln zł AWR Wprost korzystała od grudnia 2017 roku. W komunikacie giełdowym PMPG zaznaczono, że złożyła dyspozycję zamknięcia tej linii, na co bank przystał w zeszłym tygodniu.

Jednocześnie PMPG Polskie Media otrzymała od BNP Paribas Bank Polska potwierdzenia podpisania nowej umowy, dotyczącej kredyt w rachunku bieżącym w wysokości do 800 tys. zł. Środki z kredytu mają być przeznaczane na bieżącą działalność firmy.

- Umowa została zawarta na okres 10 lat. Każdej ze stron umowy kredytowej przysługuje prawo wypowiedzenia umowy. Warunki umowy kredytu nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla danego typu umów - zaznaczono w komunikacie PMPG Polskie Media.

PMPG Polskie Media z odpisami na ponad 10 mln zł

Do grupy PMPG Polskie Media należy przede wszystkim 90 proc. udziałów AWR Wprost wydającej tygodnik „Wprost” i Wprost.pl oraz 81 proc. udziałów Orlego Pióra publikującego tygodnik „Do Rzeczy”, miesięcznik „Historia Do Rzeczy” i Dorzeczy.pl. W trzecim kwartale ub.r. firma osiągnęła wzrost przychodów o 19,2 proc. do 13,27 mln zł oraz zysku netto ze 129 tys. zł do 1,77 mln zł.

Pod koniec grudnia ub.r. PMPG Polskie Media zdecydowała się dokonać odpisów w kwocie 9,76 mln zł na należności z pożyczek i obligacji. 9,64 mln zł z tej kwoty dotyczy należności od spółki Capital Point, której właścicielem jest cypryjska firma Lisiecki Investments kontrolowana przez Michała M. Lisieckiego. Natomiast pod koniec sierpnia utworzyła odpisy w wysokości 485,7 tys. zł, jako powód podając „wątpliwość co do możliwości spłaty należności przez dłużników”.

Od połowy sierpnia ub.r. PMPG Polskie Media prowadzi przegląd opcji strategicznych, w ramach którego bierze pod uwagę m.in. pozyskania inwestorów oraz sprzedaż i kupno aktywów. W połowie października Michał M. Lisiecki sprzedał 290 tys. akcji spółki stanowiących 2,86 proc. jej kapitału zakładowego. Nadal ma 58,3 proc. jej akcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PMPG Polskie Media: 800 tys. zł zamiast 3 mln zł limitu kredytowego w rachunku bieżącym

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
10 lat? Co za brawura!
odpowiedź