SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po 26 latach Josh Sapan odchodzi ze stanowiska prezesa i dyrektora generalnego AMC Networks

Prezes i dyrektor generalny amerykańskiej sieci telewizyjnej AMC Networks, Josh Sapan, odchodzi ze stanowiska po 26 latach pracy. Zostaje w firmie. Obejmie fotel wiceprezesa wykonawczego AMC Networks. Tymczasowym dyrektorem generalnym sieci zostaje były szef Showtime Matthew Blank.

Josh Sapan, fot. Wikimedia CommonsArticle

Jak podaje sieć AMC Networks, Blank zostaje pełniącym obowiązki prezesa i dyrektora generalnego firmy. Nadawca natomiast będzie szukać następcy Sapana, który poprosił o przejście na stanowisko wiceprezesa wykonawczego.

Przez ponad trzy dekady Sapan rozwinął amerykańską sieć telewizyjną AMC Networks, działającą od 1980 r., w międzynarodowy koncern rozrywkowy, m.in. dzięki takim serialowym hitom, jak "Mad Men", "Breaking Bad" czy "The Walking Dead" nadawanym w stacji AMC. Poza nią w swoim portfolio nadawca posiada takie kanały telewizyjne, jak BBC America, IFC, SundanceTV, WE tv i IFC Films.

Sapan został prezesem i dyrektorem generalnym AMC Networks w 1995 r., kiedy firma funkcjonowała pod nazwą Rainbow Media i była spółką zależną Cablevision Systems. Podczas swojej kadencji Sapan zmienił oblicze firmy. Z sieci telewizyjnej skupiającej kanały telewizyjne prezentujące klasykę kina przeobraził je w koncern posiadający platformy streamingowe oraz stacje koncentrujące się na oryginalnych produkcjach filmowych i serialach. Teraz Josh Sapan jako wiceprezes wykonawczy AMC Networks ma pomagać firmie w wyznaczaniu nowych kierunków rozwoju oraz będzie współpracował z kierownictwem sieci.

Matthew Blank w Showtime i HBO

Matthew Blank dołącza do AMC Networks po ponad 40 latach pracy na kierowniczych stanowiskach w branży medialnej. Przez 20 lat był prezesem i dyrektorem generalnym Showtime Networks, gdzie pełnił również funkcję dyrektora ds. operacyjnych. Podczas pracy w Showtime Blank odegrał kluczową rolę, pomagając firmie wyjść poza tradycyjny model płatnej telewizji dzięki uruchomieniu samodzielnej usługi Showtime. Blank spędził również ponad dekadę w HBO jako wiceprezes ds. marketingu konsumenckiego.

Jak informuje AMC Networks, Blank jako tymczasowy dyrektor generalny wykorzysta swoją wiedzę i będzie współpracować z kierownictwem AMC Networks, w tym z Sapanem, aby zmaksymalizować działalność związaną z serwisami streamingowymi firmy.

Dołącz do dyskusji: Po 26 latach Josh Sapan odchodzi ze stanowiska prezesa i dyrektora generalnego AMC Networks

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl