SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po 26 latach Josh Sapan odchodzi ze stanowiska prezesa i dyrektora generalnego AMC Networks

Prezes i dyrektor generalny amerykańskiej sieci telewizyjnej AMC Networks, Josh Sapan, odchodzi ze stanowiska po 26 latach pracy. Zostaje w firmie. Obejmie fotel wiceprezesa wykonawczego AMC Networks. Tymczasowym dyrektorem generalnym sieci zostaje były szef Showtime Matthew Blank.

Jak podaje sieć AMC Networks, Blank zostaje pełniącym obowiązki prezesa i dyrektora generalnego firmy. Nadawca natomiast będzie szukać następcy Sapana, który poprosił o przejście na stanowisko wiceprezesa wykonawczego.

Przez ponad trzy dekady Sapan rozwinął amerykańską sieć telewizyjną AMC Networks, działającą od 1980 r., w międzynarodowy koncern rozrywkowy, m.in. dzięki takim serialowym hitom, jak "Mad Men", "Breaking Bad" czy "The Walking Dead" nadawanym w stacji AMC. Poza nią w swoim portfolio nadawca posiada takie kanały telewizyjne, jak BBC America, IFC, SundanceTV, WE tv i IFC Films.

Sapan został prezesem i dyrektorem generalnym AMC Networks w 1995 r., kiedy firma funkcjonowała pod nazwą Rainbow Media i była spółką zależną Cablevision Systems. Podczas swojej kadencji Sapan zmienił oblicze firmy. Z sieci telewizyjnej skupiającej kanały telewizyjne prezentujące klasykę kina przeobraził je w koncern posiadający platformy streamingowe oraz stacje koncentrujące się na oryginalnych produkcjach filmowych i serialach. Teraz Josh Sapan jako wiceprezes wykonawczy AMC Networks ma pomagać firmie w wyznaczaniu nowych kierunków rozwoju oraz będzie współpracował z kierownictwem sieci.

Matthew Blank w Showtime i HBO

Matthew Blank dołącza do AMC Networks po ponad 40 latach pracy na kierowniczych stanowiskach w branży medialnej. Przez 20 lat był prezesem i dyrektorem generalnym Showtime Networks, gdzie pełnił również funkcję dyrektora ds. operacyjnych. Podczas pracy w Showtime Blank odegrał kluczową rolę, pomagając firmie wyjść poza tradycyjny model płatnej telewizji dzięki uruchomieniu samodzielnej usługi Showtime. Blank spędził również ponad dekadę w HBO jako wiceprezes ds. marketingu konsumenckiego.

Jak informuje AMC Networks, Blank jako tymczasowy dyrektor generalny wykorzysta swoją wiedzę i będzie współpracować z kierownictwem AMC Networks, w tym z Sapanem, aby zmaksymalizować działalność związaną z serwisami streamingowymi firmy.

Dołącz do dyskusji: Po 26 latach Josh Sapan odchodzi ze stanowiska prezesa i dyrektora generalnego AMC Networks

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl