SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po alkohol do Internetu...

Może nie dosłownie, jednakże uruchomienie w Internecie ewidencji wniosków o zezwolenia na sprzedaż alkoholu jest pierwszym krokiem władz Warszawy w kierunku usprawnienia i przejrzystości zarządzania

Może nie dosłownie, jednakże uruchomienie w Internecie ewidencji wniosków o zezwolenia na sprzedaż alkoholu jest pierwszym krokiem władz Warszawy w kierunku usprawnienia i przejrzystości zarządzania. Niebawem podobny spis obejmie wnioski o pozwolenia budowlane. Co ciekawe, związana z zezwoleniami baza pozwoli przedsiębiorcom ocenić swoją szansę na danym rynku, a mieszkańcy będą mogli na bieżąco śledzić rozwój punktów sprzedaży alkoholu. Przedsięwzięcie ma też zapobiec wszechobecnej korupcji.
Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
więcej informacji
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

 

 W czwartek na konferencji prasowej wiceprezydent stolicy Władysław Stasiak powiedział, że istniejąca od 1 sierpnia ewidencja o zezwoleniach na sprzedaż alkoholu wpłynie pozytywnie na procesy decyzyjne w urzędzie i poprawi sytuację przedsiębiorców.

Przedsiębiorca, który będzie chciał złożyć wniosek o wydanie zezwolenia na sprzedaż alkoholu, może zajrzeć do ewidencji, by sprawdzić, czy w wybranym przez niego punkcie jest duża konkurencja. Nie musi więc tracić czasu na próby dowiedzenia się tego w urzędzie. Po złożeniu wniosku każdego dnia ma możliwość sprawdzenia, na jakim etapie prac w urzędzie jego prośba się znajduje, gdyż także te informacje są ujawniane. Jednocześnie urzędnicy mają wszystkie potrzebne informacje pod ręką.

Każdy mieszkaniec stolicy będzie miał wgląd w to, jakie zezwolenia i dla kogo są wydawane przez władze miasta. Wkrótce warszawiacy będą mogli obejrzeć na stronach internetowych np. kto i w jakim punkcie miasta stara się o pozwolenie na budowę albo w którym pokoju w urzędzie złożony przez niego wniosek obecnie się znajduje. Zdaniem władz miasta, to rozwiązanie zapobiegnie korupcji i wszelkim nieprawidłowościom przy wydawaniu decyzji, usprawni także wszystkie procesy.

Stasiak poinformował, że plany stworzenia ewidencji działalności gospodarczej miasto chce zrealizować w ciągu najbliższych miesięcy.

Jego zdaniem, proces decyzyjny w mieście już się poprawił, wiele spraw zmierza ku końcowi, m.in. sprawa z 2001 r. budowy kompleksu mieszkalnego dla policji przy ul. Jagiellońskiej 49. "Tam były problemy różnej natury, z inwestorem, z niedotrzymywaniem terminów, itp. Mam nadzieję, że jesienią zakończymy". Stasiak wspomniał też o budowie tunelu pod Wisłostradą. Podziemny przejazd ma być otwarty 30 sierpnia, blisko rok po dacie planowanej przez poprzednie władze miasta.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po alkohol do Internetu...

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl