SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Podravka i Rieber łączą siły

Nowy, wspólny dział sprzedaży firm Podravka i Rieber Foods Polska.

2 listopada 2005 r. firmy Podravka International Export-Import Sp. z o.o. i Rieber Foods Polska Sp. z o.o. podpisały umowę sojuszu strategicznego, polegającego na połączeniu swoich sił sprzedaży na rynku polskim. Połączony dział sprzedaży odpowiada za sprzedaż asortymentu obu firm pod markami: Vegeta, Delecta, Podravka i King Oscar. W skład nowego działu weszły osoby odpowiedzialne za sprzedaż i dystrybucję w poprzednich strukturach.

Nowym, powiększonym działem sprzedaży kierować będzie, tak jak do tej pory, Waldemar Topolski - Dyrektor Sprzedaży, pracujący w firmie Rieber Foods Polska Sp. z o.o. od stycznia 2004 r. "Jestem przekonany, że połączenie działów handlowych obu firm w zakresie dystrybucji pozwoli na lepszą obsługę naszych partnerów handlowych, obniżając koszty i przyczyniając się tym samym do wzrostu konkurencyjności", powiedział Topolski. 

Funkcję Dyrektora Rozwoju Sprzedaży objął Michał Szlapański, dotychczasowy Dyrektor ds. Dystrybucji Tradycyjnej i Gastronomii w firmie Podravka International Export-Import Sp. z o.o. Stanowisko Dyrektora ds. Handlu Tradycyjnego w nowej organizacji sprzedaży będzie pełnił nadal Jarosław Krysiński, zatrudniony w firmie Rieber Foods Polska od lipca 2003 r. Stanowisko Dyrektora ds. Sieci Zachodnich objął Tomasz Trzosek, zajmujący wcześniej w Podravce przez ponad 2,5 roku stanowisko Dyrektora Systemu Dystrybucji ds. sieci.  

Główne biuro połączonego działu sprzedaży mieści się we Włocławku, siedzibie Rieber Foods Polska Sp. z o.o. Celem ułatwienia kontaktów z partnerami handlowymi, w Warszawie powstało również biuro handlowe. Głównym zadaniem nowego działu sprzedaży, obok dystrybucji szerokiej palety produktów - łącznie 270, będzie wypracowanie obrotów przekraczających 300 milionów złotych rocznie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Podravka i Rieber łączą siły

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl