SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Podziel się Posiłkiem"

Rusza trzecia edycja programu, którego celem jest walka z niedożywieniem dzieci w Polsce.

Organizatorzy tegorocznej edycji programu, firma Danone i Fundacja Polsat, rozszerzają zakres podejmowanych działań tak, aby ufundować co najmniej milion posiłków dla niedożywionych dzieci. W programie będzie mógł wziąć udział każdy z nas - kupując produkty Danone z logo programu, biorąc udział w Zbiórce Żywności czy kibicując podczas meczu piłki nożnej pomiędzy Reprezentacjami Artystów Polskich i Telewizji Polsat. Całkowity dochód z tych akcji zasili konto programu  -czytamy w informacji przesłanej Wirtualnemedia.pl.

Podobnie jak w dwóch poprzednich latach, firma Danone przeznaczy na rzecz walki z niedożywieniem część dochodu ze sprzedaży swoich produktów, oznaczonych logo "Podziel się Posiłkiem". Będą one dostępne w sklepach w trakcie trwania programu we wrześniu i październiku. 

Wzorem minionej edycji, także w tym roku odbędzie się Ogólnopolska Zbiórka Żywności "Podziel się Posiłkiem", której organizatorem będą Banki Żywności. Akcja zostanie przeprowadzona 16 i 17 września w około tysiącu sklepach na terenie całej Polski. Oprócz 19 tysięcy wolontariuszy, aktywnymi uczestnikami zbiórki będą gwiazdy sceny i sportu oraz liczni działacze społeczni, którzy zadeklarowali swoje poparcie.

Nowym elementem programu  będzie trwająca  tydzień (18- 25 września) zbiórka  funduszy za pomocą SMSów. Rozpocznie ją 18 września piłkarski pojedynek gwiazd sceny i ekranu (Reprezentacja Artystów Polskich kontra Gwiazdy Telewizji Polsat) rozegrany na stadionie łódzkiego Widzewa. Bilet na mecz w cenie 7,50 PLN stanowi równowartość 3 posiłków dla potrzebujących dzieci.  

 W ciągu dwóch lat istnienia programu, wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności, Caritas Polska i programem "Pajacyk" Polskiej Akcji Humanitarnej, firma Danone przyczyniła się do wydania 1 163 655 posiłków dla dzieci w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach. Według wyliczeń, dzięki programowi w  roku szkolnym 2004/2005 ciepły posiłek  jadło  4026 dzieci.

 W tym roku firma Danone zaprosiła do współpracy Fundację Polsat, jedną z najbardziej znanych polskich organizacji pozarządowych, która od  ośmiu lat pomaga chorym dzieciom i ich rodzicom. - W naszym rozumieniu głód jest rodzajem choroby, która, nieleczona, powoduje  znaczące konsekwencje dla zdrowia dziecka. Dlatego postanowiliśmy włączyć się do tego projektu.- mówi prezes  Fundacji Polsat, Małgorzata Żak -  Nasz wkład w walkę z niedożywieniem traktujemy jako  działalność profilaktyczną, bo dzieci dobrze odżywione to dzieci zdrowsze. Fundacja  pomoże nagłośnić zbiórkę na antenie Telewizji Polsat.

Niedożywienie występuje w Polsce zarówno na wsi, jak i w mieście. Najuboższe województwa to warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. - Z przeprowadzonych badań wynika, że 32% dzieci w Polsce jest niedożywionych. - mówi Przemek Pohrybieniuk, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych Danone - Co dziesiąte z nich nie kwalifikuje się do pomocy społecznej i nie jest objęte pomocą państwa. Dlatego jesteśmy dumni, że program "Podziel się Posiłkiem" stale się rozwija, angażując kolejnych partnerów, takich jak Fundacja Polsat.  Wierzymy, że razem zrobimy więcej i lepiej pomożemy najbardziej potrzebującym. 
 
Największy odsetek dzieci niedożywionych pochodzi z rodzin bezrobotnych, rodzin wielodzietnych lub niepełnych. Ubóstwo i bezrobocie to nie jedyny powód niedożywienia dzieci. Często do tych kwestii dołącza niezaradność wychowawcza rodziców i marnowanie żywności. Brak edukacji, niewiedza i niski poziom oświaty również przyczyniają się do powstania problemu niedożywienia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Podziel się Posiłkiem"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl